Vysoký nadměrný odpočet DPH

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Vysoký nadměrný odpočet DPH

Příspěvekod jajas » pát 24. dub 2009 16:48:35

Mám menší problém. Za 1/Q/09 vykázala naše škola nadměrný odpočet 146.000 Kč. Je to nejvyšší, jaký jsme kdy měli. Dnes mi volali z FÚ, abych se tam dostavila a doložila, jak tento odpočet vznikl. Nevím, co všechno s sebou vzít a jak doložit. Podle §100 ZDPH snad postačí sestavy podle daňového základu a daňových účtů. Jinak jsem rozebrala jednotlivé řádky přijatých a uskutečněných plnění DP a snažila se zdůvodnit, proč tam je málo a tam je hodně. Hlavně ale (protože používáme krátící koeficient) se nám loňský koeficient 0,43 změnil na letošní 0,58, což si myslím, má také vliv na tento nadměrný odpočet, nebo se mýlím? Nejsem přímo odborník na DPH, ale domnívám se, že když jsme se dostali za 1/Q/09 v doplňkové činnosti do ztráty (asi 200.000 Kč), tak ten odpočet přeci musí být vysoký. Nebo může mi někdo poradit, co všechno má ještě vliv na to, že se vykáže nadměrný odpočet a ne vlastní daňová povinnost? Na finančák jdu v pondělí a tak budu doma přes víkend dělat rozbor, aby byli spokojeni.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Vysoký nadměrný odpočet DPH

Příspěvekod justina » pon 27. dub 2009 9:55:06

mě samotné je taky nadměrný odpočet u vás docela podezřelý... myslím si, že v příspěvkové organizaci snad ani nemůže vzniknout... protože plátci DPH jsme vesměs proto, že DPH hlavně musíme vybírat, ovšem na odpočet si jen málokdy sáhnem.
U vás to může vzniknout především proto, že na výstupu téměř žádné plnění nemáte. Ve svém rozboru bych se tedy zaměřila hlavně na to, zda plnění ze kterých uplatňujete nárok na odpočet jsou všechna ta správná, tj. lze je přiřadit i k té doplňkové činnosti. Tj. zda neuplatňujete odpočet i z faktur, které nemají s doplňkovou činností nic společného.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků