sledování obratu pro DPH

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

sledování obratu pro DPH

Příspěvekod mapoh » pát 27. kvě 2011 8:19:27

Dobrý den,potřebuji poradit. Při sledování obratu pro DPH u stravování vlastních zaměstnanců se do obratu započítává i příspěvek na stravování z FKSP? Díky za odpověď.
mapoh
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 06. říj 2009 9:47:05

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod Ivankamilanek » pát 27. kvě 2011 12:15:12

Dobrý den,

příspěvek na stravování z FKSP není předmětem DPH, takže se ani nezapočítává do rozhodujícího obratu. Zdravím...
Ivankamilanek
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 19. kvě 2011 13:41:20

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod Ivankamilanek » stř 01. čer 2011 21:06:02

Dobrý den,

kdo mi pomůže s tímto: sběr papíru patří do přílohy č.5 zákona o DPH pod číselný kód 4707. Podle §92c stejného zákona "Při dodání zboží uvedeného v příloze č.5......,použije plátce režim přenesení daňové povinnosti". K tomu viz §92a Režim přenesení dańové povinnosti, z kterého vyplývá- a teď jednoduše: pokud škola za úplatu dodá sběr papíru (od dětí), automaticky se musí registrovat jako plátce DPH (přestože, viz §92a odst2, výši daně je povinen doplnit a přiznat příjemce plnění) a vystavit dańový doklad.
Názory vítám, ale zdá se mi to jasné...to jsme, myslím, ve školství opravdu "potřebovali"....
Ivankamilanek
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 19. kvě 2011 13:41:20

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod Dahab » stř 29. čer 2011 8:02:58

DPH moc nerozumím, tak se raději zeptám. Když škola příjme se sběrných surovin za sběr starého papíru peníze, tak se musí stát plátcem DPH ????????? U nás peníze za sběr vždy ředitel nechával posílat na Sdružení rodičů, ale od příštího roku /prý aby měl lepší přehled a rychlejší možnost čerpání/ chce peníze za sběr uložit na rezervní fond. Plátci nejsme a to bych ani vážně nechtěla. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod milili » stř 29. čer 2011 9:08:00

Já jsem taky na mrtvici z tohoto sdělení. U nás si peníze za sběr nechávaly děti v třídních fondech a měly radost, že mají nějaké přilepšení. Sdělení, že bychom se měli stát plátci DPH jen kvůli tomu, že děti podporujeme v nějaké aktivitě, za kterou jsou motivovány pár korunami, mě děsí. Co si ještě tam nahoře na nás obyčejné vymyslí, aby z nás dostali co nejvíce peněz a nás co nejdříve odrovnali?
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod kokoska » stř 29. čer 2011 13:30:13

V rámci reverse charge platí pravidlo, že pokud příjemce plnění není plátcem, odvádí daň na výstupu poskytovatel plnění. V odst. 1 §92a) se píše: "plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění s místem v tuzemsku uskutečněno, (je) povinen přiznat a zaplatit daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění." I v dalších odstavcích se píše pouze o plátci [b](tj. osobě registrované k DPH), nikoliv o příjemci. [/b]Níže uvedená citace proto není přesná.

Organizace, které nejsou plátci, dle mého názoru tuto povinnost nemají a poskytnutím surovin do výkupu se plátcem nestávají.

Jediná situace, kdy se jako příjemce stáváte automaticky plátcem daně, je, když přijmete službu ze zahraničí. To naštěstí není tento případ.





Ivankamilanek píše:Dobrý den,

kdo mi pomůže s tímto: sběr papíru patří do přílohy č.5 zákona o DPH pod číselný kód 4707. Podle §92c stejného zákona "Při dodání zboží uvedeného v příloze č.5......,použije plátce režim přenesení daňové povinnosti". K tomu viz §92a Režim přenesení dańové povinnosti, z kterého vyplývá- a teď jednoduše: pokud škola za úplatu dodá sběr papíru (od dětí), automaticky se musí registrovat jako plátce DPH (přestože, viz §92a odst2, výši daně je povinen doplnit a přiznat příjemce plnění) a vystavit dańový doklad.
Názory vítám, ale zdá se mi to jasné...to jsme, myslím, ve školství opravdu "potřebovali"....
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: sledování obratu pro DPH

Příspěvekod Dahab » pát 01. črc 2011 12:07:29

Tak mám vyjádření přímo od pracovníků FÚ. Můžeme papír sbírat klidně dál :yahoo: Vše platí jen pro plátce DPH, což my nejsme. Ale jen pro informaci, taky neměli pracovníci FÚ jednoznačný názor a to jsou odborníci. Takže ti, kteří píší zákony a zákonodárci, kteří je schvalují, by se měli chytit za nos a konečně vytvářet srozumitelné a jednoznačné zákony. To by bylo na světě krásně! :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků