Roční zúčtování - souběh příjmů

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Roční zúčtování - souběh příjmů

Příspěvekod Samantha » úte 01. bře 2011 12:07:24

Dobrý den,
prosím o radu. Paní byla zaměstnána v roce 2010 v měsících 4 - 6 a potom 2 týdny v měsíci říjnu 2010 - v tomto zaměstnání podepsala prohlášení poplatníka. K nám nastoupila na konci října 2010 a je u nás dosud, prohlášení proplatníka podepsala až od listopadu 2010, protože nemůže mít v jednom měsíci podepsáno prohlášení u více zaměstnavatelů. Nyní jsem chtěla jí dělat roční zúčtování a program na mě křičí, že jde o souběh příjmů. Musí si tedy udělat daňové přiznání sama, i když u nás v říjnu prohlášení nepodepsala? Vracelo by se jí na dani cca 11 tis. Kč. Dělám toto prvně, prosím poraďte. |:-(|
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Roční zúčtování - souběh příjmů

Příspěvekod refi » úte 01. bře 2011 12:40:01

tak jí zadejte u toho druhého zaměstnání, že pracovala jen do září, ale příjmy dejte celé, pak vám to program vezme.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Roční zúčtování - souběh příjmů

Příspěvekod Samantha » čtv 03. bře 2011 11:35:50

On mi to program bere, ale vydává mi varování, že jde o souběh příjmů a zda chci provést RZ. Paní pracovala od 1.10 - 10.10.2010 u jednoho zaměstnavatele a od 11.10.2010 je u nás a dosud. Tudíž by nemělo jít o souběh příjmů, jde o zaměstnavatele postupně za sebou, nic se nepřekrývá. Do programu předchozí příjmy nemůžu zadávat přesně na datumy, můžu zadávat měsíce a proto mi to křičí. Protože do 10 měsíce jsem zadala příjem a v desátém měsíci nastoupila k nám. I přesto, že mi program vydává toto varování, je výpočet správný, přepočítala jsem si to. Zkusila jsem ještě pro kontrolu udělat paní daňové přiznání na elektronickém formuláři na české daňové správě a výpočet byl také stejný. Jde mi tedy o to, zda můžu paní udělat RZ. Myslím, že ano, ale přesto bych ráda znala názor ostatních.Prosím nějakou zkušenou mzdovku o radu. Děkuji. :bye:
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Roční zúčtování - souběh příjmů

Příspěvekod refi » čtv 03. bře 2011 11:40:41

máte to v pořádku, samozřejmě. jen jsem vám chtěla poradit, jak obelstít program. ale když vám to bere, tak upozornění je v pořádku, berete ho na vědomí a rzd můžete udělat.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků