zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod halča » stř 11. bře 2009 15:49:12

jestli tu jsou nějaké mzdové účetní - už jste přemýšlely, jak budete vykazovat pro účtárnu zvlášť navýšení tarifů nepedagogů od 1.4. (jestli bude :evil: ), když má prý jiný účelový znak a musí se vést odděleně? přece se tarif každému pohybuje vzhledem k dovoleným, nemocenským apod. ať přemýšlím,jak přemýšlím, netuším, jak to budu dělat, program mi nic takového nenabízí :-!
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod hortma » čtv 12. bře 2009 9:12:04

Nám taky z kraje přišlo, že dotaci máme použít na doplnění tarifů pro nepedagogy. Ale byla jsem na školení (pan Valenta), pokud příjde dotace pro nepedagogické pracovníky a bude určena na navýšení nenárokových složek , tak nesmíme použít na nové tarify nepedagogů. Porušili bychom tak rozpočtovou kázeň.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » čtv 12. bře 2009 9:35:58

ale nám přišly peníze dvoje:
UZ 33005 nenároky pro pedagogy
UZ 33016 navýšení tarifů pro nepedagogy

taky netuším, jak to budu ve mzdách měsíčně vykazovat :?:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod agama » čtv 12. bře 2009 9:40:30

Přesně tak pro nepedagogy přišly peníze na rozvojový program "posílení úrovně odměňování NP" - prostředky na platy a související odvody nepedagogů. Pokud se bude mlčet, myslím že se nepedagogům zvednou tarify, sníží osobní, Liška se bude chvástat v médiích jak nám přidal peníze a bude vymalováno. O vykazování použití dotace odmítám zatím přemýšlet, nevěřím že to tak zůstane..
zdravím všechny optimisty :roll:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » čtv 12. bře 2009 9:41:55

jj, optimismus je zapotřebí ;)

(moje kočka kouká po té vaší myši, si ji pořádně hlídejte :D )
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod agama » čtv 12. bře 2009 10:07:15

Myslím, že váš "plnoštíhlý" kocour nemá šanci !

Vážně - uvažuju o vytvoření případné i-petice, která by mohla být zaslána na MŠMT, do tisku apod. - nechce se mi hledět jak z nás dělají idioty. Problém je v tom, že nevím - jak na to technicky. (zaujala mě např. petice http://www.podporujichomutov.cz/ - myslím že lepší něco než sedět a nadávat).
Kdyby se toto téma dalo oddělit a posbírat nějaké názory, návrhy, klidně půjdu do toho... :thumbs up:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod Lenka Štírková » pát 13. bře 2009 11:14:09

Držím v ruce - Rozvojový program - posílení úrovně odměňování nepedag.prac. - ÚZ 33016.
Je zde psáno - cituji- "K 1.4.09 dochází ke zrušení zákl.stupnice plat.tarifů neped.prac., kteří se nově budou nacházet ve stejné stupnici jako pedagogové a tarifní složka jejich mzdy se zvýší v průměru o 16%".
Tzn., že dodnes jsem v podle 564/2006 nař.vlády zařazena do 10.plat.stupně = 15.260,-Kč a převodem do pedagogické tabulky od 1.4.09 si polepším na 16.940,-Kč. , což je sice 9%, ale je to přídání.
Toto přidání organizace zajistí přesunem mezi nárok. a nenárok.složkami platů.
Kód přidání je jasný - základní mzda.
A posílení úrovně odměňování nepedagogů /33016/ - dávám jako valorizaci. Fa Unicos Klatovy, od které mám program, tuto možnost nabízí.
Přeju hezký víkend všem.
Lenka Štírková
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2009 14:26:43

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod hortma » pát 13. bře 2009 12:36:02

Paní Lenko, podle mě budete mít 17.720,- , tř. 10/stupeň 9
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod Lenka Štírková » pon 16. bře 2009 10:31:39

Jo 17.720 ,- Přehlídla jsem se :roll: , no ale je to hezoučké přehlídnutí ;) . Díky za upozornění, už se těším na duben ;) :D
Lenka Štírková
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2009 14:26:43

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod blanarova » pon 16. bře 2009 11:53:08

Vážení, ptala jsem se na kraji, zda tyto prostředky na navýšení platů nepedagogických pracovníků můžu dát i do nenárokových složek a bylo mi řečeno,že ano. Tak to neřeším. :D
blanarova
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. bře 2009 11:57:28

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod nono » úte 17. bře 2009 15:45:44

Tak jsem si to tu spočítala a hrůza. Jak chcete vyplatit ty přidané peníze na nepedagogy v nenárokových složkách ? My jsme dostali na 1 nepedag.pracovníka na 1 měsíc cca + 400 Kč. Teď jsem si pracovníky zkusmo přeřadila podle nové tabulky (nevím jestli tedy platí ta pro pedagogy???kde je to napsáno???) Vyšlo mi , že v průměru musíme mít cca 1600 Kč :roll: na jednoho na jeden měsíc. Kde to vezmeme ??? : :? Naši nepedagogové nemají ani tak velké osobní přípatky, abychom to vyrovnali na nulu. Takže to máme vzít pedagogům ???
Dále - dali nám v ONIV na náhradu za nemocnost. Za leden a únor 2009 jsme již vyplatili z celkové částky, kterou nám dali 57,8 % ! :roll: ! ! kde vzít na další marody ???? Bylo nám řečeno, že si můžeme požádat o přesun z platů do ONIV. Asi to pánové tam "nahoře" nezvládli :( . Prý že přidání, a oni mysleli asi přidání práce účetním a ředitelům škol. :D
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod agama » úte 17. bře 2009 16:10:17

Přesně o tom - nejen tady - už 14 diskutujeme, že ty peníze co poslali pro nepedagogy prostě nemůžou na jejich vyšší tarify stačit. Někde sníží osobní, kde nemají co snížit asi sáhnou do fondu odměn, někde možná vezmou pedagogům ...? Já stále nevěřím, že to myslí vážně, ale nevím jak dlouho mi ten optimismus ještě vydrží.
Pobavila mě tady ta paní, co si našla v tabulce svůj nový tarif a už se nemůže dočkat dobnové výplaty :D :D
nebo že by někde dostali dostatek financí ? Jak jste na tom vy?
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » úte 17. bře 2009 20:46:00

agama píše:Myslím, že váš "plnoštíhlý" kocour nemá šanci !

Vážně - uvažuju o vytvoření případné i-petice, která by mohla být zaslána na MŠMT, do tisku apod. - nechce se mi hledět jak z nás dělají idioty. Problém je v tom, že nevím - jak na to technicky. (zaujala mě např. petice http://www.podporujichomutov.cz/ - myslím že lepší něco než sedět a nadávat).
Kdyby se toto téma dalo oddělit a posbírat nějaké názory, návrhy, klidně půjdu do toho... :thumbs up:


já u nás čekám, jak to vedení rozdělí, udělám z toho nějaký solidní rozbor a promluvím s odbory. pak bych event. oslovila nějaký tisk. taky se mi to nelíbí. na druhou stranu kdyby tuto situaci omluvili krizí ve státě, tak s tím nic nenaděláme. mi hlavně na tom všem vadí, že nám poslali peníze s větou, že částka tvoří významný podíl na částce potřebné k navýšení tarifů. tahle věta mi prostě přijde zesměšňující a s krizí nemá vůbec nic společného :evil: :-!

až ten rozbor udělám, založím tady nové téma a zveřejním i zde samozřejmě, můžeme se pak všichni vyjádřit, jak to dopadlo i jinde. může to být materiál, ze kterého si uděláme obrázek nejen my ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod drabikova » stř 18. bře 2009 13:40:22

Tak nám už dnes přišli pokyny z kraje(Královéhradecký kraj) a je to přesně tak jak jsme očekávali. zvedli nám tarif a sebrali osobní příplatky. Nejvíce mě zarazilo, že ze ČMOS PŠ s tím naprosto souhlasí a vše je dle nich v naprostém pořádku.Pan Nečas dokonce ve svém prohlášení pronesl, že nadtarifní složky platu u nás nepedagogů ztráceli smysl a nebyly pro nás dostatečně motivující, proto je asi normální že nám je seberou.
"Jdeme cestou zrušení tzv. základní platové tabulky, protože v té již zůstávali převážně pouze některé profese, dominantní jejich části byly nepedagogičtí pracovníci škol, byli pracovníci z oblasti kultury, zdravotnictví, práce a sociálních věcí a podobě. Znamená to tedy, že těmto lidem se zvýší jejich tarifní plat tím, že vstoupí do těch zvýšených tarifních tabulek, což je krok, který je správný především tím, že zjednodušuje celý systém tarifních platů a také zmenšuje počet tabulek, které byly dnes již pod úrovní minimální mzdy a kdy vlastně na úroveň minimální mzdy museli být tyto mzdy dorovnávány prostřednictvým nadtarifních složek mzdy, čímž ty nadtarifní složky v podstatě postrádaly základní smysl, motivovat k většímu výkonu."-toto řekl. Rozpálila jsem se doběla, ale s tím nic neudělám, protože jsem si myslela, že pošlu dopis na ČMOS PŠ, ale ti se nás nezastají. Měli jsme se lépe učit, mohli jsme být učitelé a vysmátí.
A teď už zase hurá do osmihodinové práce na pracovišti.
drabikova
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05. bře 2009 8:41:01

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod ega » stř 18. bře 2009 14:14:57

Jestli bude stávka, tak jdu. :oops:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Další

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků