Výkaz P1-04

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Výkaz P1-04

Příspěvekod Neználek » čtv 14. kvě 2009 13:00:02

1) Prosím o vysvětlení k výkazu P1-04. Kontroluji si čerpání mzdových prostředků, vedu si tabulku v excelu a provádím si kontrolu s P1-04. Nyní v dubnu mi to nesedí. Tisknu si sestavu podle zařízení P_1_408A.REP (škola, družina,jídelna) a ke konci je vše shrnuto CELKEM. Zde mám v řádku CELEKM ze státního rozp. +88* částku za 1-4 měsíc jinou, než si vedu ve své tabulce. Odečetla jsem si a hledala rozdíl, byl v řádce "Prac OZ CELKEM * oddíl I. +88* Nevím, co to znamená.?? Potom v poslední řádce 88 CELKEM MZDOVÉ PROSTŘEDKY mi to už souhlasilo. Měsíce předtím mi souhlasily první i poslední řádky tzn. CELKEM ze státního rozp. +88* a 88 CELKEM MZDOVÉ PROSTŘEDKY*. Nevím, kde je chyba. Napadá mě jediné, v dubnu jsem vyplácela pedagogům peníze z motivace, ale tato částka také neodpovídá.
2) Jak jinde rozdělujete motivaci pedagogům? U nás si přál p. ředitel, aby tyto peníze měli v osobním ohodncení. Udělaly se pohovory s učiteli a podle toho, jak každý pracuje, měli navýšené osobní. Moje předchůdkyně mě poučila, že tu částku na motivaci musím vykázat, takže mi Unicos poradil a mám rozdělené osobní na dvakrát. Původní částka je na školu a ta částka, o kterou se navýšila, vykazuji také jako osobní na 993 - motivace. Problém je ale v tom, že pokud si učitel vezme dovolenou nebo marodí, pokrátí se mu osobní, a také oni se v té výplatnici moc nevyznají. Chtěla jsem, aby ta motivace byla formou odměny, ale to p. ředitel nechtěl, prý to tak není správně.
Děkuji za nápady a rady. :crazy:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Výkaz P1-04

Příspěvekod refi » pát 22. kvě 2009 10:25:41

na tu první část vám asi neodpovím, v unicosu nedělám, chce to prostě hledat chybu, nejspíš bude vaše vnitřní - rozpor mezi sestavou a vaší tabulkou v excelu.

co se týká vyplácení "motivace" pedagogům, dáváme to do odměn. není pravda, že by to nebylo správně. je to určeno pro zvýšení nenárokových složek a motivačních složek mezd. nenárokové i motivační jsou jak odměny, tak osobní příplatky. nicméně ať už to máte kdekoliv, vždy vám to bude ovlivňovat průměry na dovolenou či náhradu za nemoc apod., takže přesně se to prostě vykázat nedá. dáváme to do odměn už proto, že není žádná jistota, že to dostaneme i příští rok a nechceme teď zvyšovat osobní a pak zase snižovat. navíc odměny jsou motivační naprosto nejvíce, v osobním už je to jakási nemotivační jistota.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výkaz P1-04

Příspěvekod Masovka » stř 24. čer 2009 19:58:48

Dobrý den, já mám podobný problém, vůbec nevím jak to budu řešit, mám určený limit mzdových prostředků, přičemž 2/3 tohoto limitu mám určen od MŠMT - potažmo tedy ze státního rozpočtu, 1/3limitu mám od Magistrátu - potažmo z jiných zdrojů.
Minulý rok jsem to měla podobně, nakonec jsem s tímto výkazem čarovala, vytvořila jsem takový paskvil, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá, aby to vyhovovalo magistrátním úřednicím, potřebovaly tam přesně vidět to svoje číslo. Od ledna se snažím s někým spojit, aby mi přesně řekl jak to mám zpracovávat, jestli přesně na procenta, nikdo neví, jak to udělat, Letos to mám ještě komplikované o odměny pro úspěšné učitele. Fakt nevím co s tím vyvedu. Přeji všem klidné léto, budeme to potřebovat vzhledem ke slevám na pojistné. Masovka
Masovka
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. bře 2009 14:17:30


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků