rekvalifikační kurz

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

rekvalifikační kurz

Příspěvekod alcapone » úte 27. srp 2013 9:55:26

Zdravím radilky,
jsem nová účetní v PO - školství a z účetnictvím nemám žádné skušenosti :-( chtěla bych si dodělat nějaký rekvalifikační kurz, ale našla jsem jen účetní v podnikatelské sféře. Nevíte, zda i tak by to bylo pro mou práci přínosné? Neumím to posoudit, zda to jsou velké rozdíly, i když si myslím že základy by měly být stejné? Prosím o radu, nebo zda nevíte někdo o něčem v Moravskoslezském kraji. Děkuji
alcapone
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. srp 2013 9:40:19

Re: rekvalifikační kurz

Příspěvekod rucmaj » úte 27. srp 2013 11:53:17

Dělala jsem kurz učetnictví pro podnikatele a bylo to pro mou práci velmi přínosné. Z mého hlediska záleží na učiteli, měla jsem štěstí na bezvadnou paní s celoživotní praxí v účtárně velkého podniku. Základy účetnictví jsme probrali do posledního účtu a účetnictví příspěvkové organizace jsem si potom dostudovala.
Hlavně už jsem tušila - co potřebuji. Dál neporadím - jsem z Podkrkonoší. :)
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: rekvalifikační kurz

Příspěvekod Slunecnice » stř 28. srp 2013 8:58:50

http://www.oseminare.cz/kurzy/skupina/t ... o-usc-a-po
Dobrý den, dělala jsem si u Kučerových dodatečně maturitu z účetnictví po jednoletém kurzu, zkuste se podívat na jejich nabídku. Měla jsem teda roční rekvalifikační kurz a a několik let praxe...
Slunecnice
 
Příspěvky: 86
Registrován: pon 09. bře 2009 17:46:33

Re: rekvalifikační kurz

Příspěvekod Slunecnice » stř 28. srp 2013 9:03:29

http://www.vucetnictvi.cz/

ještě jsem našla toto ;-)
Slunecnice
 
Příspěvky: 86
Registrován: pon 09. bře 2009 17:46:33

Re: rekvalifikační kurz

Příspěvekod JPohn » úte 03. zář 2013 10:21:12

Rekvalifikační kurz nemůže být zaměřen pouze na účetnictví obcí nebo PO, jde o kvalifikaci k výkonu zaměstnání účetní - tudíž se nějak blíž nespecializuje pouze na některé subjekty. Rekvalifikační kurzy jsou akreditovány u ministerstva školství a zajišťují, že absolvent bude schopen účetnictví vykonávat, mají i přísně stanovený rozsah hodin. Z toho je patrné, že se hodí především pro osoby, které si chtějí rozšířit kvalifikaci (tj. nemají maturitu z účetnictví).

Jednoletý kurz, který pořádají Odborné semináře pro obce je zase akreditován jako vzdělávání pro úředníky územních samosprávných celků, kromě účetnictví se probírají i předpisy, které s činností obcí a PO souvisí - např. zákon o rozpočtových pravidlech z pohledu rozpočtu, zřizovacích listin PO apod. Je úžasné, že si v rámci tohoto kurzu můžete přímo udělat maturitu z účetnictví. Také jsem to využila a jsem maximálně spokojená.

Hlavně si vždy dobře rozvažte, co od kurzu očekáváte a zda je vhodný pro Váš stupeň pokročilosti v účetnictví. Dnes je to poměrně nákladná záležitost, ale dobrý kurz je skutečně k nezaplacení!!!
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: rekvalifikační kurz

Příspěvekod vendy76 » úte 29. lis 2016 14:28:33

Dobrý den,

hradila jste si tento kurz sama, nebo Vám jej hradila škola?
vendy76
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19. čer 2015 8:05:01


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků