Obědy pro zaměstnance v prázdniny

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Obědy pro zaměstnance v prázdniny

Příspěvekod Dahab » pon 29. čer 2009 21:19:43

Teď bych prosila o radu zase já. Letos poprvé má vedoucí jídelny přes prázdniny "úkoleček" od ředitele. Učitelé si vymysleli, že v přípravném týdnu jsou v práci dlouho /do 14ti hodin nejvíc/ a mají hlad, takže by chtěli mít zajištěny v připravném týdnu obědy ve školní jídelně. Takže vedoucí jídelny to má zajistit. Já se ptám, jde to vůbec? Vždyť jídelna je především pro žáky, tak jak jim může jídelna vařit za cenu 20,- Kč v době prázdnin? Navíc v době, kdy mají kuchařky uklízet, navážet sklad, vedoucí má práci s novými strávníky....? Připadá mi to naprosto scestné, nehledě na to, že o prázdninách pracují ve škole správní zaměstnanci a těch se nikdo neptá jak si řeší jídlo přes prázdniny. Jak byste postupovaly? Já osobně nevidím jeden jediný důvod proč vařit v přípravném týdnu. Podotýkám, že pravidelně nevaříme pro cizí, tak by to byla opravdu jen jednorázová akce. Možná by stačilo, aby se tyto obědy prodávaly jako pro cizí strávníky /okolo 50,- Kč/ a zájem ze strany kantorů by rychle opadl. Jaký máte na to názor a jak byste postupovaly? Děkuji za Váš čas a reakce.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Obědy pro zaměstnance v prázdniny

Příspěvekod refi » pon 29. čer 2009 22:55:05

Dahab> je to sice nezvyklé, ale ne až tak nereálné. přes školní rok se určitě taky vaří nejen pro žáky, ale i pro zaměstnance školy. předpokládám, že když vyvine většina, což pedagogové jsou, nátlak na ředitele, což je taky pedagog, tak nebude pro jídelnu z toho úniku. zda je to tak i finančně výhodné pro školu, tzn. zda se ty náklady nebudou šplhat jinam, než v běžném provozu ve školním roce, je otázka nějakého propočtu. to by pak mohl být argument, kterým by mohla vedoucí jídelny oponovat.

že nikoho nezajímá, jak se stravujeme o prázdninách my, mě už dávno netrápí. stejně si doma udělám nějaký salátek a ten si vezmu do práce, takže jím podle své chutě. za ta léta ve školství jsem si na ty dva oddělené světy - ped a neped - zvykla, hodně práce na tomto rozdělení udělal i stát rozdělením platových tabulek na těch pár let, a samozřejmě pak je to i o konkrétních lidech, kteří si buď váží jakékoliv práce nebo jen té, kterou dělá někdo s titulem ... ale nevěřím, že je to v jiném oboru jinak, prostě my lidi jsme takoví ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Obědy pro zaměstnance v prázdniny

Příspěvekod MarieH » stř 01. črc 2009 8:29:30

Přes prázdniny, když se nevaří dáváme jako náhradní stravování stravenky a je spokojenost.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Obědy pro zaměstnance v prázdniny

Příspěvekod liběna » stř 01. črc 2009 14:37:17

MarieH píše:Přes prázdniny, když se nevaří dáváme jako náhradní stravování stravenky a je spokojenost.


Taky jsme u nás o tom přemýšleli. Ty stravenky nakoupíte u firmy a potom dáváte podle počtu odpracovaných směn v měsíci nebo jakým způsobem to o prázdninách přidělujete? Děkuji za odpověď :) L.
liběna
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 02. bře 2009 9:07:52


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků