jednotný účetní program

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

jednotný účetní program

Příspěvekod kalocia » čtv 18. čer 2009 14:55:04

dobrý den, tento týden se naše pí ředitelka vrátila z krajské ředitelské porady (KÚJMK) s novinkou, že se uvažuje o jednotném účetním programu pro všechny organizace-programu Gordic. Pracuju v programu ACE Účto a jsem s ním velice spokojená. Můžete prosím napsat svůj názor na tuto novinku a zhodnotit program Gordic, jestli je opravdu tak dobrý? ACE Účto je pro uživatele přehledné a jednoduché a myslím, že ani není drahé. Jak je to s Gordicem?
kalocia
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. čer 2009 14:45:11

Re: jednotný účetní program

Příspěvekod refi » čtv 18. čer 2009 22:45:43

a mysleli tím, že jednotný účetní program budou mít všichni u vás v kraji nebo snad i ve státě? nám na poradě jen říkali, že je na spadnutí dlouho připravované jednotné účetnictví státu, což já bych osobně vítala, pokud by byla pravidla dána jasně a nebylo by sporu o tom, jak co účtovat ...

já dělám v gordicu druhý rok, musím říct, že je dost těžkopádný na ovládání, nemám moc ráda, když musím pořád překlikávat z myši na klávesnici. takže rozhodně mi vadí ovládací prvky, které jsou v jiných programech zpracovány mnohem lépe. po účetní stránce - nemám srovnání s jiným programem na podvojné účetnictví, já jsem zatím spokojená, hlavně se sestavama, kterých je tam dost na výběr (možná až moc). mám od gordicu koupené účetnictví (UCR), knihu došlých faktur (KDF), knihu odeslaných faktur (KOF), pokladnu (POK) a modul pro placení faktur do banky elektronickou cestou (KXF). zatím nemám důvod měnit, i když vím o dvou kolegyních, které z gordicu šly na jiný program, protože s ním spokojené nebyly.
když porovnám dva nejdůležitější programy, které používám a to vema a gordic, tak jednoznačně vede vema. je výborně propracovaná, neustále aktualizovaná a vylepšovaná, své uživatele si pravidelně proškolují. je jasné, že ve mzdách se toho mění mnohem více než v účtu, ale vema pracuje na programu i po té uživatelské stránce, nejen legislativní. a to u gordicu nevidím.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jednotný účetní program

Příspěvekod kalocia » pát 19. čer 2009 10:24:24

o jednotném účetnictví jsem taky slyšela, v tom nevidím problém, začátky určitě budou krušnější, jako v každé změně, snad to k něčemu bude. ale ten jednotný program mě teda štve, doufám, že to neprojde.od ace účta mám taky koupené moduly účetnictví, došlé faktury, pokladnu, e-banku, interní doklady, všechno je perfektně přehledné a super na ovládání. cena asi 6.500,- za všechno za rok. Navíc zpracovávají evidenci majetku propojenou s účetnictvím, ale to zatím nevyužívám. k proškolení programu také dochází tak dvakrát do roka, k tomu konzultace s účetní, která léta pracovala na kraji a nyní přednáší na školeních. a když mám problém, po telefonu a přes internet v pohodě vyřešíme. no uvidíme, ale do nového programu se mi fakt nechce.
kalocia
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. čer 2009 14:45:11

Re: jednotný účetní program

Příspěvekod refi » pát 19. čer 2009 11:54:00

no nevím, přijde mi to jako dost velké narušování při rozhodování právního subjektu o tom, co si zakoupí za software a co ne. pokud jste tak spokojená a ta cena je evidentně menší, než bude za gordic, tak nechápu, proč vás do něčeho takového chtějí nutit. samozřejmě se nabízí otázka nějakého lobingu .... jestli vám váš program dělá výstupy, které jsou schopné sehrát do systému na kraji, nebo kam je posíláte, tak vás přece nemůžou nutit něco měnit, navíc bez výběru aspoň ze dvou variant. moc si nedokážu představit, že by nám kraj takto zasahoval do našich práv ... :-!

a že nechcete měnit dokonale chápu, každý program se člověk učí ovládat několik let, aby využil všechny možnosti a práce s ním byla jednoduchá. čas ušetřený díky dobrému programu pak může člověk věnovat vlastní ekonomické práci.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků