Tajemnice a hospodářka školy - platové zařazení

obsah, katalog prací

Tajemnice a hospodářka školy - platové zařazení

Příspěvekod valentynka » pát 03. zář 2010 17:32:02

Prosím o názor či radu ostatních školských zaměstnanců vykonávajících práci se zařazením tajemnice či hospodářka školy.
Ani jedno ani druhé slovo nevyjadřuje přesně obsah pracovní náplně. Vzhledem k různorodé a obsáhlé náplni snad ani nelze jednoznačně stanovit označení. Vykonávám již několik let tuto práci na základní škole. Jedná se o práce administrativní (přijímání a evidence žáků jak v písemné tak v on-line podobě, vedení spisové služby, archivnictví, příprava podkladů pro výkazy a odesílání na UIV....), evidence a vyřizování školních úrazů, komunikaci s různými úřady a institucemi, jednání s firmami ohledně zajištění provozu školy (objednávky zařízení školy, veškeré potřeby pro výuku, zajišťování oprav a servisu, vedení poptávkového řízení), zajišťování FKSP (vedení veškeré dokumentace, platby a spolupráce s bankou, zajišťování služeb pro zaměstnance, vyúčtování), evidence a inventarizace veškerého majetku školy (zařízení školy, učební pomůcky ... v písemné i elektronické podobě), zajišťování spolupráce s Klubem rodičů (vybírání příspěvků, nákupy všech potřeb pro děti, vyúčtování), vedení hotovostní pokladny (hotovostní operace příjmové i výdajové, vyúčtování pokladny), zajišťování pronájmu nebytových prostor školy (nabídka, komunikace se zájemci, uzavírání smluv o pronájmu, zajišťování všech potřeb pro nájemce), zajišťování učebních pomůcek a pracovních sešitů pro žáky (nákup z velkoskladu, výběr hotovosti od žáků, platby), spolupráci při ostatních činnostech potřebných pro provoz školy (školní mléko, ovoce do škol), zastupování školníka a spoustu dalších činností. Myslím, že je toho na jednoho člověka opravdu hodně. Přesto zřejmě není tato činnost pro někoho dost důležitá, protože ani v katalogu prací nenajdu přesné zařazení této činnosti. Podle pracovní smlouvy jsem hospodářka, ale pod názvem "hospodářka školy" se skrývá vlastně ekonomka. V katalogu prací najdu školníka, uklízečku, kuchařku, ale svoji práci ne. Nevím, čeho se mám chytit, abych zjistila, zda práci, kterou vykonávám je možné ohodnotit zařazením do vyšší než 8. platové třídy.
Máte někdo podobné zkušenosti a nebo radu? Tato práce mne baví, ale myslím si, že není dostatečně ohodnocená. :-!

Děkuji za odpověď.
Valentýnka :)
valentynka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. zář 2010 16:49:39

Re: Tajemnice a hospodářka školy - platové zařazení

Příspěvekod refi » úte 07. zář 2010 16:50:00

valentýnko, naše hospodářka, která toho má stejnou spoustu jako vy, bere ještě příplatek za vedení, protože má pod sebou školníka a uklízečky. a má 10. třídu!!!

koukám do metodického pokynu k zařazování do 16-třídního katalogu prací, který byl vydán 3.9.2010 (stáhněte si zde), podívejte se na posledních pár stránek (např. str. 42) , kde je příklad k zařazování hospodářky. protože se u ní jedná o kumulací více profesí, musíte si vybrat tu nejsložitější, kterou děláte. je tam široký rozsah tříd, takže je třeba rozpitvat pracovní náplň a bojovat u zaměstnavatele o vyšší třídu. právě u hospodářky je to myslím nejvíce komplikované, protože na každé škole má pracovní náplň jinou, prostě taková holka pro všechno, někde dělá ještě i účetní a sekretářku v jednom :?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3176
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Platové zařazení

Příspěvekod Arabka » stř 08. zář 2010 10:08:21

Mám takový dotázek. Do jaké platové třídy zařadit pracovnici, která bude vykonávat činnosti - pokladní, zajišťování skartačního řízení, zajišťování podatelny, objednávky, úrazy. A dále, zda se něco změní, když máme účetní v 8.platové třídě a mzdovou účetní také v 8.platové třídě. Moc tomu novému katalogu prací nerozumím |:-(| . Nevím, co znamená koordinace a metodické usměrňování výpočtu. :x :x Díky, protože jinak už se z toho zblázním :crazy:
Arabka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 11:15:05

Re: Tajemnice a hospodářka školy - platové zařazení

Příspěvekod valentynka » čtv 09. zář 2010 8:12:24

Děkuji za odpověď. Vaše hospodářka je asi jedna z mála, jejíž práce je finančně pěkně ohodnocena. [:-} Na 10. platovou třídu se určitě nedostanu, ale byla bych ráda alespoň za 9. Můžu ještě požádat o informaci, podle které činnosti je Vaše hospodářka zařazena takto vysoko? Zatím lovím a lovím a všechny práce, které dělám, jsou zřejmě jen do 8. platové třídy.

Díky :)
Valentýnka
valentynka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. zář 2010 16:49:39


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků