dotace

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Re: dotace

Příspěvekod skolka » úte 26. zář 2023 8:16:56

děkuji. ted se dívám že nám město předalo taky zahradu, byl tam 2x soubor, taky třeba kus za 2000,- houpačka....
doufám žeto nebudu muset předělávat, to nevím vůbec jak by se dělalo. když jsem na konci roku potřebovala pomoc, tak mi nikdo neporadil,chodila jsem po zahradě a psala si všechny prvky a horko těžko dohledala ceny. na městě nám žádnou metodiku nedělají!
M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: dotace

Příspěvekod skolka » pon 20. lis 2023 11:49:13

prosím o radu, jak bych mohla majetek opravit. Revitalizaci zahrady jsem dala: část investiční=všechny prvky co tam stojí(pod jedním inv.číslem soubor) a neinvestiční=zahradní,terénní úpravy zahrady. Dle auditorky špatně, ale od města jsem nedostala jedinou radu! Takže jak to lze opravit, do majetku zadat novou položku ten rozdíl, odpisovat. A co účetně, když neinvestici mám na 511 v 2022, pak na 401,416?
děkuji moc M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: dotace

Příspěvekod jitumk » úte 21. lis 2023 16:10:18

Otázka je jaké řešení se bude paní auditorce líbit, měla by vám říct konkrétně, jak opravit, aby to tedy bylo podle ní dobře.

Jedině mě napadá, že pokud vedete majetek v nějakém softwaru, např. Gordic, KEO,... Tak se obraťte na jejich metodika.
Dostala jsem se do situace, že jsem potřebovala u investičního majetku opravit výši a rozpouštění transferu a pomohla mi právě metodička toho našeho programu.
Já osobně netuším, jak jinak bych se s tím poprala :?
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: dotace

Příspěvekod skolka » stř 29. lis 2023 7:03:55

S tím asi nic neudělám, mám v 2022 náklady. Prý část na 022 a 029(úpravy zahrady)....používáte ten účet?
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: dotace

Příspěvekod jitumk » stř 29. lis 2023 8:00:08

Dobrý den,
nikdy jsem ho na nic nepoužívala, nemám s ním žádnou zkušenost. Ze školení ho znám pouze v souvislosti se zvířaty.

Toto jsem našla ve vyhlášce 410/2009 v § 14:

(7) Položka „A.II.7. Ostatní dlouhodobý hmotný majetek“ obsahuje zejména
a) dospělá zvířata bez ohledu na výši ocenění, s výjimkou zvířat v zoologických zahradách, služebních psů a služebních koní,
b) ložiska nevyhrazeného nerostu nebo jejich části koupené nebo nabyté vkladem jako součást pozemku po 1. lednu 1997 v rozsahu vymezeném geologickým průzkumem a za podmínky stanovené v § 66 odst. 2, a to bez ohledu na výši ocenění,
c) technické zhodnocení dlouhodobého hmotného majetku nevykazovaného v položkách „A.II.2. Kulturní předměty“ až „A.II.5. Pěstitelské celky trvalých porostů“,
d) věcná břemena k pozemku a stavbě s výjimkou užívacího práva, pokud nejsou vykazována jako součást ocenění položky „A.II.3. Stavby“ nebo jako součást ocenění v rámci položky „B.I. Zásoby“, nevykazovaná v položce „A.II.6. Drobný dlouhodobý hmotný majetek“.

Dle ČÚS č. 710
A.II.5. Pěstitelské celky trvalých porostů (účet 025)
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Předchozí

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron