PAP

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

PAP

Příspěvekod dagmar.g » pát 08. úno 2013 13:48:42

Ahoj lidi, prosím Vás, kdo z příspěvkových organizací dělá PAP? Nemohu nikde sehnat nějaké školení, metodické pokyny od programu GORDIC jsem pročetla (trochu se v tom snad vyznám), ale odpovědi na konkrétní dotazy tam samozřejmě nejsou. Např. koho uvádím jako partnera při úhradě dodavatelské faktury (třeba za potraviny) u bankovního účtu 241 - toho dodavatele nebo banku? :(
Díky moc.
Dáša
dagmar.g
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. črc 2012 15:23:03

Re: PAP

Příspěvekod Kim » ned 10. úno 2013 9:47:33

PAP zatím nemáme, tak Vám z osobní zkušenosti neporadím.

Snad jen, co jsem se dočetla k PAPu v r.2012:
Při úhradě např. dodavatelské faktury je u ZBÚ partnerem aktiva /pasiva IČ banky. Zde se partner transakce nevyplňuje, ten by byl u závazku (ale např. u 321 není kód partnera vyžadován). Účetní zápis: 321/241 - k 321 partner vyžadován není, zde nic a k bance mi zbývá jen IČ partnera aktiva - tj. banky.
...
Dotaz: PAP - partner aktiva / pasiva u 241 - Běžný účet: Koho mám zadávat jako partnera při pohybech MD a D na tomto účtu? Např. příjem úroku - IČO banky, příjem dotace od zřizovatele - IČO zřizovatele. U výdajů z 241-BÚ mám uvádět při platbách za faktury jako partnera aktiv/pasiv IČO jednotlivých dodavatelů? Nebo se má při všech obratech na běžném účtu uvádět IČO naší banky? - Z metodiky uvedené jak ve vyhláškách, tak na stránkách vyplývá, že na Vašem bankovním (běžném) účtu se vždy jak v případě příjmů tak výdajů uvádí jako partner identifikační číslo bankovního ústavu.
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Re: PAP

Příspěvekod kokoska » pon 11. úno 2013 14:28:36

U účtu 241 a 244 je partnerem vždy příslušná banka, u které je účet veden.
U úroků také. Vždy.


U dodavatelské faktury by se mohl partner vyskytnout např. u účtu 557 (vyřazené pohledávky) nebo pokud byste poskytovali dotace z účtu 571 nebo 572.U odběratelské faktury např. pokud byste prodávali nějaký majetek, tak u výnosů z tohoto prodeje.
V obou případech by to bylo IČO dodavatele nebo odběratele, který by byl tzv. partnerem transakce.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: PAP

Příspěvekod dagmar.g » stř 13. úno 2013 8:35:41

Děkuji vám moc. :)
dagmar.g
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. črc 2012 15:23:03


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků