Majetek na 40.tis, vždy odepisuje zřizovatel

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Majetek na 40.tis, vždy odepisuje zřizovatel

Příspěvekod Jitule11 » stř 16. led 2013 19:49:39

Dobrý den, prosím o názory. Paní ředitelka mi na konci roku, když zjistila, že má ještě peníze, koupila sice se schválením zřizovatele,ale bez písemného schválení, majetek nad 40.000.
A teď jsem v koncích, protože do nákladů mi to stejně nejde a na RF jsme zatím schválení nedostali (a když ho dostaneme,tak určo až v lednu po schválení RM). Jak postupovat se zaúčtování faktury,kterou už jsme uhradili? :x |:-(| |:-(| Ještě doplním, že nemáme schváleno zřizovatelem tvořit IF a odepisovat,takže veškerý tento majetek dáváme na podrozvahu
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: Majetek na 40.tis, vždy odepisuje zřizovatel

Příspěvekod Kim » sob 02. úno 2013 13:53:27

My sice tvoříme IF, ale dle pokynu zřizovatele ho pokaždé žádáme (nebo mu dáváme na vědomí - teď z hlavy nevím) o čerpání IF - předem než něco pořídíme, schvaluje nám to rada obce a dává to do zápisu.

Jak řešit Vaši situaci netuším, záleží, co jste kupovali, pokud by to bylo z více samostatných věcí nechat to rozepsat , např. jsme kdysi objednali skřínky, které byly schopny jednotlivě samostatně plnit svou funkci, nebyly ani sešroubovány k sobě a na faktuře stála skříňová sestava. Tak jsme žádali firmu o rozpis na jednotlivé skřínky, jak bylo v objednávce uvedeno. Ale netuším, jaký majetek jste pořídili..
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků