Dodavatelské práce

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Dodavatelské práce

Příspěvekod nono » stř 10. čer 2009 10:22:08

Hledala jsem kam toto téma zařadit, ale nic nenašla - tak nové O:-)
Jsme základní škola - zřizovatel město. V létě o prázd. potřebujeme vymalovat školní jídelnu. Bylo dohodnuto, že to udělá náš školník-údržbář na DPP, kterou uzavře s městem - šlo by to mimo nás. Teď je ale rozhodnuto, že nám město pošle účelovou dotaci na vymalování ŠJ. Máme prý s naším údržbářem uzavřít NÉ dohodu o provedení práce (na to nemáme peníze a pak on má v prac.náplni údržb.práce ve škole, tak to nelze) máme uzavřít DOHODU O PROVEDENÍ JEDNORÁZOVÉ PRÁCE mezi školou a fyzickou osobou :roll: :? - my prý nic nedaníme, on prý také nic, protože je to částka do 20 tis. Kč. Já to mám vyplatit z pokladny v hotovosti a zaúčtovat na účet 511 opravy, udržování. Fakturu mi nevystaví, jelikož nemá živn.list. Prý mám doložit pouze sepsanou dohodou. Už tu hodinu hledám v předpisech a vyhláškách a nemohu to nikde najít. :x Nezdá se mi to - co na to finančák :evil: ? Nemáte s tím někdo zkušenost ?
Moc předem díky. :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dodavatelské práce

Příspěvekod refi » stř 10. čer 2009 10:32:45

nono> a neměli na mysli sepsat smlouvu o dílo? dohodu o provedení jednorázové práce neznám a ani jsem to nikdy neslyšela. ze smlouvy o dílo vám opravdu žádné závazky nevznikají, vyplatíte v částce dohodnuté ve smlouvě, údržbář si ale bude muset po ukončení roku podat daňové přiznání, protože bude mít dva příjmy souběžně - ze zaměstnání a ze smlouvy o dílo. SP a ZP se ze smlouvy o dílo podle mně neplatí.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dodavatelské práce

Příspěvekod nono » stř 10. čer 2009 14:17:22

refi díky za rychlou odpověď - jdu hledat náležitosti SMLOUVY O DÍLO....můžeme ji uzavřít i s fyzickou osobou, která nemá živnostenské oprávnění vykonávat malířské atp. práce ? :roll:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dodavatelské práce

Příspěvekod nono » stř 10. čer 2009 14:47:31

tak jsem našla :thumbs up: - uzavřeme smlouvu o dílo dle § 536 obchodního zákoníku . Cenu za dílo sjednáme dohodou na .... Kč. Jen si nejsem jista, :? zda musí nebo nemusí školník za rok 2009 podat přiznání k dani na FÚ , když bude mít tento příjem - ALE nebude více jak 20 tis. Kč. Do 20 tis. nemusí přiznávat ke zdanění. REFI DÍKY a přeji hezký den :gcrazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dodavatelské práce

Příspěvekod justina » stř 10. čer 2009 15:08:09

nedá mi to nenapsat svých pár připomínek k tomuto postupu - smlouvu o dílo skutečně můžete uzavřít. Ale se zdaněním je to jinak. Údržbář bude mít příležitostný příjem dle § 10 ZDP a do přiznání tyto příjmy jít musí. SP a ZP z příležitostných příjmů se nevyměřuje. Ale zdanění se vyhne. Přečtěte si § 38g zákona o daních z příjmů. Zdanění podléhají veškeré příjmy přesahující 6 tis.Kč v případě, že poplatník má pracovní poměr.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: Dodavatelské práce

Příspěvekod nono » čtv 11. čer 2009 16:30:59

tak jsem z toho jelen.. |:-(|
§ 10 ZDP odst. 1) a) příjmy z příležitostních činností
to by byla ta smlouva o dílo 16 ti. Kč

pak dle
§ 10 ZDP odst. 3) písm. a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 20 000 Kč
JSOU OD DANĚ OSVOBOZENY
no a pak ten § 38g ZDP odst. 2) jak uvádíte ................... to tedy fakt nevím |:-(| |:-(| |:-(|
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků