FA za PC, moc prosím o radu !!

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

FA za PC, moc prosím o radu !!

Příspěvekod market » úte 27. bře 2012 12:13:55

Zdravím všechny paní účetní :bye: a zároveň prosím o radu :
1.jak zaúčtovat fakturu za nákup PC do počítačové učebny, kde kromě počítačů a monitorů faktura obsahuje i softwary školám, software školám CAL, antivirové softwary, doprava a instalace, dále ostatní služby (- jako školní image, přidání PC do domény). --JAK zaúčtovat softwary, dopravu, instalaci a ostatní služby - podle mého by měla být navýšena pořizovací cena PC o tyto položky - takže sečíst a vydělit počtem PC, nebo se pletu ????
2.Dále faktura obsahuje rozšíření sítě o PC (má být ve službách?), rozšíření elektroninstalace (taktéž mám účtovat do služeb?)
3.A co myši a klávesnice, účtujete do spotřeb materiálu nebo taktéž sečtete k pořiz.ceně majetku.
4.A konečně poslední dotaz - roter, záložní zdroj a switch evidujete pod samostatnými invent.čísly?
Čím víc přemýšlím, tím víc se zamotávám...ve vyhlášce 410/2009 Sb. par.55 se píše, že licence (což podle mě je i software patří do nákladů souvisejících s poříz.dlouh.nehm.a hmotn.majetku...)
Předem děkuji za odpovědi
market
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 07. říj 2011 20:27:31

Re: FA za PC, moc prosím o radu !!

Příspěvekod Alena H » úte 27. bře 2012 23:03:39

Především by jste měla vědět, z jakých zdrojů jste tuto záležitost pořídili, investiční nebo neinvestiční zdroje a pak bych přemýšlela dál.

1/ rozepsala bych si v excelu všechny položky a určila , zda se jedná o majetek nebo náklad spojený s pořízením majetku ši služby.
No a pak přepočtu v poměru ke Kč náklady spojené s pořízením majetku a připočtu je k jednotlivým položkám

2/ rozšíření sítě o PC - z PC není radno dělat soubory, těžko se to zdůvodňuje. Rozšíření rozvodů = TZ budovy - účet 042 nebo 045; předpokládám, že budova je zřizovatele a že ji také odepisuje, Takže po zařazení předat zřizovateli. TZ je obvykle z investičních zdrojů.

3/ myši a klávesnice přičítám do pořizovací ceny PC, monitory vedu zvlášť

4/ router, záložní zdroj a switch eviduji jako samostatné movité věci pod samostatnými invent.čísly
SW bych ve vašem případě vedla také samostaně, ne jako součást poř.ceny PC


Market, jestli chcete, naskenujte fakturu,zakryjte firmy a pošlete mi ji jako soukromou zprávu, zkusím vám pomoci.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: FA za PC, moc prosím o radu !!

Příspěvekod petraho » úte 03. dub 2012 12:42:36

Prosím o radu milé radilky- jak zaúčtovat stavební a zemní práce celkem 64.680,--pokládka zámkové dlažby na pozemku školy , na této dlažbě bude stát sklad nářadí , je to montovaný domek cena kolem 35.000,--. Mám účtovat jako investici ?
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků