Vystavení faktury za sportovní kurzy

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod georga » stř 29. úno 2012 15:34:19

Dobrý den.
ráda bych se zeptala, zda vystavujete rodičům na požádání fakturu za uskutečnění sportovního kurzu (lyžařského výcvikového zájezdu atd). Rodiče studentů toto často požadují, protože jim jejich zaměstnavatel kurz proplatí z FKSP, ale pouze na základě faktury. My jim vydáváme pouze potvrzení, že se dítě kurzu zúčastnilo. Některé kurzy máme "nakoupené" prostřednictvím cestovky a cena je za celý pobyt i s cestou, jindy se objednávají zvlášť ubytování, strava, zvlášť cesta a tam pak vůbec předem nemohu určit přesnou částku. Jak toto řešíte u vás?
Děkuji.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod refi » stř 29. úno 2012 16:00:05

faktury vystavujeme. pokud nemám ještě v ruce vyúčtování akce, abych znala přesnou částku, vystavíme fakturu ve výši, kterou student zaplatí. přeplatek nebo nedoplatek už se pak řeší pouze se studentem.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod Alena H » čtv 01. bře 2012 8:02:55

Já zase vystavím napřed zálohovou fakturu a k tomu po uskutečnění vyúčtovací. Vše řeším s firmou.

Samozřejmě přikládám kopie faktur za ubytování i za dopravu a kopii rozúčtování. Pořádáme sami.
Naposledy upravil Alena H dne úte 06. bře 2012 13:38:11, celkově upraveno 2
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod macek1 » úte 06. bře 2012 11:29:03

Vystavuji pouze potvrzení, že se kurzu zúčastnil a kolik zaplatil. Faktury nevystavujeme, navíc se z FKSP na to nesmí ani přispívat, také nejsme cestovka, která akci pořádá.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod Kim » čtv 26. dub 2012 11:08:20

Alena H píše:Já zase vystavím napřed zálohovou fakturu a k tomu po uskutečnění vyúčtovací. Vše řeším s firmou.

Samozřejmě přikládám kopie faktur za ubytování i za dopravu a kopii rozúčtování. Pořádáme sami.


Mohu se zeptat, zda o vydané zálohové faktuře účtujete nebo účtujete až její úhradu?
A jak je evidujete - mám na mysli čísla faktur, máte zvláštní číselnou řadu na zálohové vydané faktury nebo vedete v rámci jedné s klasickými vydanými fakturami? Děkuji
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Re: Vystavení faktury za sportovní kurzy

Příspěvekod Alena H » čtv 26. dub 2012 12:13:05

To je vyjímečný stav, takže vystavím fakturu zvlášť v Excelu a účtuji až o přijaté platbě. Mám Fenix, nechce se mi kvůli tomu zakládat novou řadu faktur. Pokud vybíráme zálohy na školní akce od dětí(rodičů), dostávají děti lístečky s VS, částkou, účtem, kam mají hradit. VS se mi skládá z SuAu,třídy(roční a A,B,C) a pořadí žáka v seznamu účastníků akce. Takže následně VS vypadá takto:
přijatá záloha 324 + analytika akce ročník 1-9 +třída A=1 B=2 ...+ pořadí dítěte
např.: 324017312
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků