poplatek za stahování hudby z internetu

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

poplatek za stahování hudby z internetu

Příspěvekod nono » pon 11. kvě 2009 12:58:10

Škola si pro svou potřebu bude stahovat hudbu z internetu :whistle: . Jako správná účetní jsem odmítla poslat 300,- Kč zálohu na účet, :-! který mi přinesl (na papírku napsaný) pan učitel. Napsala jsem maila na živnostníka, který vebové stránky vlastní s tím, že mi musí poslat zálohovou fakturu a já pak peníze pošlu. :thumbs up: Ten mi telefonicky sdělil, že to všechny školy tak dělají ...bez dokladu. Dnes jsem zjistila, že nám připsal na náš účet - u něj na veb.stránkách 300,- Kč a žádá o jejich poslání na jeho účet. Prosím jak to děláte u Vás. Nechci být účetní megera :evil: , ale bojím se kontroly až bude hledat na základě jakého dokladu jsem peníze odeslala??? Předem d í k y
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: poplatek za stahování hudby z internetu

Příspěvekod refi » pon 11. kvě 2009 13:49:57

neposlala bych, je to jeho povinnost vystavit doklad, na základě kterého se má platba provést. a jak to má ošetřeno s osou? autorská práva?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: poplatek za stahování hudby z internetu

Příspěvekod Iveta » pon 11. kvě 2009 18:50:19

taky bych do toho vůbec nešla. Stahovat z internetu se nesmí a už vůbec ne pro potřeby školy.
Iveta
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 02. bře 2009 9:25:43

Re: poplatek za stahování hudby z internetu

Příspěvekod refi » pon 11. kvě 2009 23:05:37

s těmi autorskými právy - máme zhruba dva měsíce ve škole místo zvonění tzv. elektronického školníka. znamená to, že na přestávku a na hodinu nezvoní zvonek, ale v rozhlase hrají melodie, kterých je určitý počet a náhodně se vybírají. a za to platíme ose roční poplatek přes 1500 kč za autorská práva k těm melodiím. na to opravdu pozor ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: poplatek za stahování hudby z internetu

Příspěvekod nono » stř 13. kvě 2009 8:26:13

Moc díky za vaše rady a názory. Peníze jsem neposlala . Pan učitel mě nechápe a tak si poslal 200,- Kč ze svého a stahuje a stahuje :whistle: :whistle: :whistle:
Díky a hezký den !!!! u nás svítí sluníčko [:}
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků