Daňový doklad až v následujícím roce

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Re: Daňový doklad až v následujícím roce

Příspěvekod Dája2 » čtv 13. led 2011 22:40:06

Marlenko, když byly ještě rozpočtové organizace, tak opravdu se stanovilo datum, např. 15.1. do kterého se došlé faktury za minulý rok považovaly za faktury roku předcházejícího, bez ohledu na datum zdanitelného plnění. A taky se tak účtovaly. Ale je třeba si uvědomit, že rozpočové organizace nehleděly na náklady a výnosy, ale jen na bankovní účet - mám peníze jsem v plusu, nemám peníze, jsem v mínusu. Ale PO tak neuvažuje. Musí zaúčtovat všechny přepokládané výnosy a náklady - bez ohledu na bankovní účet.
A proto si, Marlenko, myslím, že žádnou směrnicí to ošetřit nemůžete. A 31.12. uzavřít KDF a 1.1. zavést novou KDF bez ohledu na zdanitelné plnění. Protože to si ošetříte časovým rozlišením. Ale neklesejte na mysli. :mosking: Myslím, že zřizovatelé jsou ještě méně zkušenější. Ale pro daší roky bych se držela už těch dohadných položek- tedy já :mosking:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Daňový doklad až v následujícím roce

Příspěvekod jolana » úte 18. led 2011 18:38:35

měla jsem letos taky auditory a po konzultaci s nimi jsme na tyto faktury vytvořili směrnici, která upravuje právě dohadné položky a časové rozlišení..jde o určení významné položky = částky..které by zásadně ovlivnily hospodářský výsledek, jde o opakující se pravidelné platby (krom energií)..jako jsou právě předplatné ke konci roku, ale i běžné faktury, které jinak procházejí časovým rozlišením..jakou s tím máte zkušenost vy?..částku jsme zvolili poměrně vysokou..20.000,- kč..tak jsme zvědavá jak dopadnem..při další kontrole.. :)
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: Daňový doklad až v následujícím roce

Příspěvekod Dája2 » úte 18. led 2011 22:31:02

Já nejsem příznivcem určování významné částky a myslím si, že v případě malých PO nikdy nejde o nevýznamnou částku. Já jsem rozlišovala vše, abych nemusela uvažovat, co je nevýznamné. A tak všechny náklady jsem důsledně časově rozlišovala - nedělalo mi to žádné problémy. Jediné, k čemu se přiznám, jsem nerozlišovala nákupy kalendářů na další rok. :mosking:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Předchozí

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků