Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Jitule11 » úte 09. lis 2010 11:54:39

Prosím o zkušenosti. Dnes přišla maminka žáka naší školy se žádostí, aby jsme jako škola vystavili fakturu do jejího zaměstnání pro žádost o příspěvek FKSP k čerpání příspěvku na rekreaci. Nejsem si jistá, zda takovou fakturu jako škola můžeme vystavit? Jaké máte zkušenosti vy? Děkuji :)
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Dahab » úte 09. lis 2010 12:42:38

Ve školním roce běžně vystavuji asi 3-4 takové faktury na lyžařské výcvikové kurzy a ozdravné pobyty. Většinou jsou rodiče pracovníci příspěvkovek města nebo kraje, takže chtějí odčerpat penízky ze svého FKSP. Účtuji o těchto fakturách jak o vybraných zálohách od žáků na lyžáky nebo ozdravné pobyty v hotovosti nebo když mi posílají zálohy na účet školy, takže penízky mám na trojkovém účtu. Po skončení akce dovybírám, uhradím faktrury za žáky a trojkový účet tak vynuluju. Nikde na 5 a 6 se mi tyto peníze nevyskytují. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod refi » úte 09. lis 2010 13:46:50

děláme to stejně jako dahab :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Peťula » úte 09. lis 2010 13:55:29

Z publikace Ing.Libnarové :
Dotaz : Lze z FKSP přispívata dětem zaměstnaců na lyžařský výcvik ?
Odpověď : Ne, nelze. Pokud je taková akce pořádána školou jako součást vyučovacího programu v době normálního šk.vyučování, jedná se o příspěvek na vzdělávání, který vyhláška č.144/2002 Sb., o FKSP neumožňuje.
Fakturu jim klidně vystavte, je to jen jejich problém, jestli budou z FKSP neoprávněně čerpat.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Dahab » úte 09. lis 2010 15:57:18

Ano, tak jak píše Peťula, fakturu klidně vystavte, ale jestli ji vystavíte organizaci, která nemůže čerpat prostředky na lyžák je pouze problém té organizace, ne váš. Jinak já jsem se sama divila jak to bylo možné, že mi lyžák zaplatila jedna střední odborná škola a muzeum. V obou případech příspěvkovky. SOŠ - zřizovatel kraj, muzeum - zřizovatel město. Osobně jsem to oběma matkám říkala, že to nelze, ale nevadilo jim to, peníze opravdu letos na účet došly. To jen tak na okraj. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod markytka » stř 10. lis 2010 7:44:29

Také faktury vystavuji, zatím tedy to byly většinou větší firmy. Jen by mě zajímalo, když konečné vyúčtování LVVZ je nižší než přijatá částka, komu vracíte peníze? Té firmě zpět nebo to neřešíte a dáte zpět žákovi? U nás se to tedy zatím neřešilo a korunky se daly žákovi. Jen v jednom případě kdy dítě ani neodjelo, platilo storno poplatek a zbytek korunek jsem poslala zaměstnavateli.
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Dahab » stř 10. lis 2010 8:23:34

Faktury jsou vystavovány na zálohy, takže konečné vyúčtování je vyšší a to už doplácí rodiče. A touto formou zálohy řeší rodiče asi proto, protože firma má na dětskou rekreaci stanovenou částku třeba 100 korun na den, takže i tak své firmě rodiče doplácí. Ještě jsem se nesetkala s nikým, komu by to firma zaplatila celé a chtěl po mě fakturu na celou částku. Ale máme tu jednoho tatínka, který si bere zase potvrzení o účasti svého dítěte na těchto pobytech a bere si to pro zdravotní pojišťovnu i pro zaměstnavatele. Tak už s hrůzou čekám co tento tatínek bude vymýšlet, protože u nás chodí žáci na I. stupni na ozdravné pobyty od 1. třídy, v 6. třídě na adaptační pobyt a v 7. třídě na lyžák a tatínek za mnou dojde v den odjezdu a už se mi připomíná, že bude chtít dvakrát potvrzení, žáci dojedou, on syna čeká u autobusu, od autobusu doběhne za mnou abych nezapomněla vystavit potvrzení dvakrát a pak než dojdou všechny faktury a než akci zúčtuji, tak stačí dojít pro jistotu aspoň jednou. Jeho synek je letos v sedmičce, takže jede na hory. Tak se mám na co těšit. Víc takových rodičů a zblázním. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod markytka » stř 10. lis 2010 8:56:45

My právě vybíráme od dětí vždy korun víc a pak jim vracíme - já tu vždy polemizuji s vedením, že dle mě by se měly koruny vrátit firmě. Vedení to neřeší..
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Dája2 » stř 10. lis 2010 10:32:24

Dahab, nikdy jsem takové faktury nevystavovala. Ale pro příspěvkové organizace platí, že může příspěvek poskytnout jen tehdy, když celou fakturu uhradila sama. Takže ty příspěvkové organizace, které zaměstnávají rodiče žáka a dají jim příspěvek na základě zálohové faktury a nepošlete jim konečné vyúčtování, porušují vyhlášku o FKSP. Myslím, že správně by to mělo bý tak, že vyúčtování - ať již v plusu nebo mínusu posíláte tomu, kdo Vám zálohu uhradil.A pak již tento odběratel si sám zajistí vyúčtování. Pakliže mu vrátíte, nechá si to, pakliže musí doplatit, doplatí a následně požaduje po zaměstnanci. :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Alena H » stř 10. lis 2010 10:41:31

Souhlasím s Dájou, před měsícem jsem vystavila zaměstnavateli rodičů žáka zálohovou fakturu na LVK a příští rok tuto zálohu vyúčtuji opět tomuto zaměstnavateli. Jinak to nelze. V říjnu se akce ještě neuskutečnila a tudíž je to záloha.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Faktura odeslaná ohledně příspěvku FKSP pro žáka

Příspěvekod Dája2 » stř 10. lis 2010 10:47:11

A pro Markytku - vždy musíte vyúčtovávat s tím, kdo Vám dal zálohu. Ať už je to žák nebo zaměstnavatel rodiče. Vedení to vůbec nemusí zajímat. Je to věc účetní, aby věděla, komu vrátit či na kom vymáhat. Vedení to bude řešit až tehdy, když Vám to kontrola vytkne - pak vina bude plně na Vás. :cry:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků