dodatečné přiznání k DPH

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

dodatečné přiznání k DPH

Příspěvekod Barusa » úte 14. led 2014 17:05:30

Měla jsem fakturu s přenesenou daňovou působností v dubnu 2013, zapomněla jsem ji zaplatit DPH. Jak se podává dodatečné přiznání? Dá se tam jen rozdíl na řádek 10? A pak tu daň a tu odvedu? Pak ještě to hlášení dodatečně za 2. čtvrtletí 2013? Prosím poraďte ještě se mi nikdy nestalo nepodávala jsem dodatečné přiznání.


Moc děkuji za pomoc.
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: dodatečné přiznání k DPH

Příspěvekod JPohn » stř 15. led 2014 15:29:25

Dodatečné daňové přiznání se podává na stejném tiskopise. V úvodu formuláře zaškrtnete, že jde o dodatečné přiznání a za jaké období. Do řádků vyplníte pouze rozdíl proti původnímu podání.
V případě přenesené daňové povinnosti to vykazujete na řádku 10 a na dalších součtových.
Ale výpis z evidence pro daňové účely musít vystoupit znovu celý za II.Q. včetně zapomenuté faktury.
No a pak daň odvedete.

Pozor, faktura s PDP se přiznává s datem uskutečnění zdanitelného plnění. Tudíž, pokud by měla zdanitelné plnění 31.3.2013 patřila by do I.Q.

A po dodatečném přiznání Vám pravděpodobně vyměří penále. Přijde to písemně, tak zaplatíte.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: dodatečné přiznání k DPH

Příspěvekod Barusa » stř 15. led 2014 16:46:30

Moc děkuji. Nejedná se o velkou částku, tak penále nás nepoloží.
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků