Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

Příspěvekod Zlatka » úte 06. bře 2012 18:37:41

Dobrý večer! Potřebuji poradit s vyplněním daňového přiznání za jednu učitelku, která změnila v polovině loňského roku zaměstnavatele (mezi tím byla dva měsíce evidovaná jako nezaměstnaná). Žádný jiný příjem neměla. Z důvodu změny zaměstnavatele si musí daňové přiznání podat sama a poprosila mě o pomoc. Já sama nejsem v této oblasti moc zběhlá, vyplňovala jsem daňové přiznání dosud asi třikrát, ale hlavně vždy pro fyzickou osobu - živnostníka, nikdy se nejednalo čistě o příjem ze závislé činnosti.
Tato osoba si přinesla formulář z Finančního úřadu "Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti" a samozřejmě potvrzení o zdanitelných příjmech od obou zaměstnavatelů. Potud bych to chápala, ovšem na uvedeném formuláři je část I.: tabulka přes celý dvojlist, kde to chtějí rozepsat po měsících (tyto údaje samozřejmě nemám k dispozici a domnívám se, že ani nejsou potřeba). Tabulka je zřejmě určená zaměstnavatelům. I kdybych tuto část přeskočila a nevyplňovala, tak v části II. jsou úplně jiné údaje než na potvrzení od zaměstnavatelů (např. "na zálohách mělo být sraženo, úhrn vyplacených daňových bonusů atd.). Připadá mi to, že snad nám chybný formulář, ale dotyčná učitelka tvrdí, že situaci vysvětlila na FÚ a byl jí tento formulář dán podle toho. Protože si myslím, že jste zde na rozdíl ode mne zkušené mzdové účetní, určitě jste se s tím některá setkala. Jestli mi poradíte, budu Vám moc vděčná. Myslela jsem si, že vyplnění tak jednoduché věci nemůže být problém, ale spletla jsem se.
Zlatka
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. úno 2012 21:08:43

Re: Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

Příspěvekod KateřinaK » úte 06. bře 2012 18:56:13

Pokud měla paní učitelka dva zaměstnavatele PO SOBĚ a ne souběžně, může jí poslední zaměstnavatel udělat roční zúčtování daně. Nebo je ještě jiný důvod, proč chce daňové přiznání?
Používá se formulář pro "Přiznání k dani z příjmu fyzických osob", jestli jste již dělala přiznání živnostníkům, je to stejné.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

Příspěvekod witty » úte 06. bře 2012 19:08:32

Ten formulář, který přinesla z finančáku, je na něco úplně jiného, takže ať si vyzvedne Přiznání k dani z příjmu a nebo to zkuste udělat zde:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces
Pokud neměla pro přiznání jiný důvod a měla dva po sobě jdoucí zaměstnavatele, tak klidně mohla požádat o zúčtování daně posledního zaměstnavatele (což asi možná udělala, nechtěli se s tím zabývat, tak jí poslali na FÚ).
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

Příspěvekod KateřinaK » úte 06. bře 2012 21:41:36

Taky se dá stáhnout interaktivní formulář zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl ... tml?year=0“

Snad je ten odkaz správně.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Daňové přiznání ze závislé činnosti-při změně zaměstnavatele

Příspěvekod Zlatka » stř 07. bře 2012 16:28:55

Holky, jste SUPER! Už to mám hotové! Moc děkuji za rady.
Zlatka
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. úno 2012 21:08:43


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků