Oříšek - osvobození od daně z příjmu

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Oříšek - osvobození od daně z příjmu

Příspěvekod KLi » stř 25. led 2012 17:12:43

Dobrý den,

velice prosím o pomoc s touto situací. V roce 2007 jsem koupil na úvěr ze stavebního spoření družstevní byt za cca 1mil.Kč, který jsem následně převedl do osobního vlastnictví. Do 01/ 2011, jsem zde aktivně žil a v tomto měsíci byt pronajal a současně koupil byt jiný na hypotéku za cca 1,7mil.Kč. Od nájemce jsem převzal byt zpět 10/2011 a po hádce s přítelkyní v něm bydlel až do prodeje 12/2011, kdy jsem se vrátil zpět. Dle mnou nastudovaných informací nemohu uplatnit osvobození od daně z příjmu, pokud jsem byt nevlastnil déle než 5 let, nebo v něm nebydlel bezprostředně 2 roky před prodejem (ani jedno v tomto případě nesplňuji). K mému dotazu, za předpokladu potvrzení od správce domu prokazující, že jsem v bytě bydlel mezi dobou ukončení pronájmu a prodeje (10/2011-12/2011), mohu být osvobozen od daně z příjmu, na základě zákona o dani z příjmu § 4 ods.1 část (u) např. http://business.center.cz/business/prav ... cast1.aspx, kdy jsem získané finance z prodeje původního bytu použil na předčasné splacení úvěrů vázaných na tento byt a ne na úhradu hypotéky na byt nový. I přes tento fakt bych samozřejmě bez úhrady původních úvěrů na byt, nemohl “táhnout“ financování obou bytů. Lze v tomto případě říci, že jsem nabyté peníze použil na obstarání bytové potřeby v souvislosti s novým bytem dle výše zmíněného paragrafu?

Děkuji Vám za jakýkoliv názor,

KLi
KLi
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25. led 2012 17:09:48

Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků