Evidence čistících prostředků

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Evidence čistících prostředků

Příspěvekod Krýdlová » pon 27. dub 2009 6:20:15

Můžete mi poradit, jak vést evidenci čistících prostředků, pokud nakoupíme větší zásobu? Ve směrnici o zásobách máme způsob "B", máme stanovený limit čist.prostředků/uklizečka. Zda vést skladové karty.
Krýdlová
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24. dub 2009 12:17:06

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod jajas » pon 27. dub 2009 7:19:45

U nás čistící prostředky nevedeme přes sklad. Účtujeme přímo do spotřeby. Vedoucí uklézeček si vede evidenci sama, kdy na základě přijaté faktury vypíše příjemku a při výdeji jednotlivým uklízečkám z ní odepisuje proti podpisu. Účtujeme také přímo na 501.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod justina » pon 27. dub 2009 10:05:34

u nás skoro žádnou evidenci taky nemáme - odepisujeme rovnou na 501. Vedoucí provozu předává čistící prostředky podle podpisu a většinou podle potřeby. Já jen kontroluji, zda roční spotřeba je v limitu. Můžu se jen zeptat, jaký limit na uklízečku máte stanovený?
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod kožíšek » pon 27. dub 2009 10:57:12

no to by mně popravdě také dost zajímalo, kdyby někdo nadhodil limit...
u nás je to tak (převzala jsem místo po kolegyni), že když paní uklízečce dochází čistící prostředky tak přijde, napíše mi kolik čeho potřebuje a na jak dlouho to cca bude, já to předám na centrálu, nakoupíme, přivezou, rovnou umístí do skladu a vlastně o tom vůbec nevím... :o takže přehled veškerej žádnej... :(
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod agama » pon 27. dub 2009 11:10:45

Taky účtuju způsobem B, v průběhu roku dávám vše co se nakoupí na 501, ale zůstatek (po provedení inventarizace čistících prostředků na skladě) dávám na 112 a a loňský stav skladu ze 112 naúčtuju do spotřeby (501).
Všechny zásoby, které se nakoupí, zapíše školník na skladové karty a podle potřeby vydává. Z karet je přehled i několik let dozadu, jestli je spotřeba (výdej) odpovídající a nepřehnaná. Ale že by někdo měřil uklízečkám kolik lijou do kyblíku saponátu a stanovil nějakou normu, to fakt ne.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod vendytom » pon 27. dub 2009 13:00:06

Tak to my máme skladové karty, na ty školník zapisuje příjem a výdej v průběhu měsíce a k poslednímu každý měsíc mi dá spotřebu a zústatek na skladě - ten mi musí sedět s 112..
vendytom
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 02. bře 2009 11:37:41

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod markytka » ned 18. dub 2010 21:28:14

Můžete mi poradit? Převzala jsem účetnictví. Bývalá účetní účtovala způsobem B - čistící prostředky na 501, ale na konci roku mi nic nepřeúčtovala na 112 (seznam dle invenatrizace dostala). Tzn že dle účetnictví mám sklad prázdný.

Sklad potravin vedla způsobem A - tam mi zůstatek v pohodě sedí s údajem z inventarizace.

Chtěla bych teď to účtování sjednotit a účtovat to tím A, ale nevím jak dostat ten počáteční stav na účet 112 - stačí k tomu interní doklad s přiloženým invetarizačním zápisem, kde je částka skladu čistících prostředků?

Ale proti jakému účtu to zaúčtovat??
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod Dája » pon 19. dub 2010 8:00:33

Markytko, uprostřed roku zavádět jiné účtování je problém, nemělo by se to dělat. To, že nenaúčtovala v loňském roce 112 dle inventarizace je chyba, a opravila bych ji zápisem 112/501. Ten zápis by tam byl až do 31.12., kdy byste jej odúčtovala a naúčtovala nový - dle inventury. Čistící prostředky bych i nadále účtovala přímo do spotřeby a k 31.12.podle inventury bych si zaúčtovala sklad a od 1.1.2011 bych účtovala přes sklad. Taky si musíte opravit směrnici o oběhu účetních dokladů. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Jak přejít ze způsobu A na B?

Příspěvekod AlenaK. » úte 09. lis 2010 15:15:08

Prosím o radu :oops: .
Vedu sklad čisticích prostředků, způsobem A - přes sklad, ráda bych to od příštího roku vedla způsobem B.
Jak převod probíhá, jak se to účtuje (abych mohla naší paní účetní hned všechno říct) a jak vedete evidenci
dál? Myslela jsem, že bych normálně pokračovala v těch kartách (ono je jedno, jestli to mám vést v nějakém
sešitě nebo pokračovat v kartách) akorát by mi ubylo vypisování výdejek a měsíční sledování skladu s účetnictvím.
Je to tak? :) .
Krásný den! U nás svítí sluníííííško..... :bye: .
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod Dahab » úte 09. lis 2010 16:05:05

V první řadě bych chtěla říct, že máme směrnici k zásobám, ale způsob účtování o potravinách a čistících prostředcích nám doporučil /takže přikázal/ zřizovatel a to způsobem A. Takže sama si nemůžu rozhodnout, že bych to od dalšího roku změnila na způsob B. Jinak budete mít zůstatek ve skladu čistiv, ten od nového roku přeúčtujete do spotřeby /501/ a dál už pak nákupy budete účtovat přímo na 501. Pak je otázka jestli vést karty. Já bych si asi za měsíc udělala příjemku a výdejdu. Nic víc. Karty bych nevedla, ale to je jen můj názor. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod Dája2 » úte 09. lis 2010 17:47:46

Já mám trochu odlišný názor. Sklad zůstává skladem, způsob účtování nic ve skladu nemění. Musíte mít přehled, co jste nakoupila, co a komu vydala, a zřejmě Vám i něco na skladě zůstane do dalšího měsíce. Takže při způsobu účtování B se na postupu ve skladu nic nemění, pouze v účetnictví neúčtujete 112, ale přímo 501. Na skladě si však hrajete s kartami dále. A pokud výdej ze skladu nelze na kartě i podepsat osobou, které jste vydala, pak budete muset dělat i výdejky. Jinak souhlasím s účetním postupem s Dahab, jen bych k tomu účetnímu dokladu, kterým bych odúčtovala 112 na 501 napsala nějaké povídání a nechala si vedením podepsat. Pokud bych to dělala. Já bych to nedělala :) - možná i proto, že jsme měli sklad napojený na účetnictví, a tak když skladní udělala výdejku, zaúčtovala se mi do účetnictví sama. :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod AlenaK. » čtv 11. lis 2010 16:29:27

Děkuji za názory :thumbs up: .
My sklad napojený na účto nemáme, takže tady by problém nebyl.
Zabývám se tím proto, že jedna "kolegyně" vedla ČP též přes sklad a od letoška už to má
rovnou na 501, že s tím není tolik práce, tak jsem si říkala, že bych to tak taky udělala.
Nám zřizovatel nic takového nepřikazuje, jen musím uvedeno ve směrnici, jakým způsobem
je sklad veden. Takže "kolegyně" si jen vede sešit, kde píše co komu vydala (a co nakoupila),
aby byl přehled a aby bylo něco pro kontroly.
Takže co se týče účta, tak jen na konci roku co zbylo na 112 dát na 501, co dalšího přikoupím
dám rovnou na 501.....účtuje se pak něco na konci dalšího roku? Někde tady jsem četla, že
se dle inventarizace na konci dalšího roku zase přeúčtovává na sklad??? Nerozumím tomu, proto se
ptám, snad se nebudete zlobit :oops: . Už přemýšlím, že to nechám při starém :D ........
Tak krásný zbytek odpoledne a všichni alouuuuu domů! :bye:
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod Dája2 » čtv 11. lis 2010 20:24:44

Alenko, ano. To co Vám zůstane k 31.12. v tom "sešitě" jako nevydané se naúčtuje na 112 a sníží se 501. Samozřejmě to doložíte inventurním soupisem. Takže rada - vše vydat, nic nemít na skladě, nakupovat až po novém roce. :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Evidence čistících prostředků

Příspěvekod AlenaK. » pát 12. lis 2010 12:10:07

:D tak letos bych to vydat určitě nestihla. No neva, ohlídala bych si rok další......
Moc díky za rady :-) a krásný víkend!
[:} ........ :bye:
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků