vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

Příspěvekod Debrecinka » pon 31. led 2011 14:27:37

Prosím o radu. Mám zaměstnance, který má u nás podepsáno prohlášení, hlavní PP. Jinde si přivydělává na DPČ, kde v hrubém nepřesáhne 6000,-Kč za měsíc. Mohu mu udělat vyúčtování daní, nebo mi musí doložit příjem odjinud z té DPČ a já to musím připočítat k výdělku u nás? Nebo si musí udělat vyúčtování daní sám? Toto jsem zatím nemusela řešit a nevím co a jak, i když čtu v zákonu, tak tomu nerozumím :cry:
Debrecinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06. srp 2010 6:46:18

Re: vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

Příspěvekod refi » pon 31. led 2011 14:47:22

pokud má souběžně dva příjmy, ze kterých je odváděna zálohová daň, musí si dát sám daňové přiznání. takže se ho zeptejte, zda měl z dpč sráženu zálohovou nebo srážkovou daň. pokud srážkovou, můžete udělat roční zúčtování daní a na příjem z dpč neberete ohled.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

Příspěvekod Debrecinka » pon 31. led 2011 15:24:55

Děkuji za radu. To znamená, pokud nemá jinde podepsáno prohlášení, a má příjem za měsíc do 5000,-Kč na DPČ, že se mu sráží daň srážková, v tom případě mu udělám vyúčtování, nad 5000,- Kč je zálohová a musí si to udělat sám? Nebo jsem to špatně pochopila? :? Určitě se mě dotyčný zeptá, jak to má zjistit a já v daních pěkně plavu... :oops:
Debrecinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06. srp 2010 6:46:18

Re: vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

Příspěvekod refi » pon 31. led 2011 15:29:41

je to tak, jak píšete. dotyčnému řekněte, ať si od druhého zaměstnavatele nechá vytisknout potvrzení o zdanitelných příjmech. buď mu ho dají a bude tam v řádku č. 12 - záloha na daň z příjmů celkem - nějaká částka, pak je jasné, že byl daněn zálohovou daní a musí na finančák. pokud mu potvrzení nedají, měl sráženo srážkovou daní a jeho příjem z dpč je daňově vyrovnán a můžete mu provést rzd jen z příjmů u vás.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vyúčtování daní a DPČ jako přivýdělek

Příspěvekod Debrecinka » pon 31. led 2011 15:37:11

Děkuju moc, Refi, jsem ráda za tento portál, dost často tu hledám odpovědi. Díííky. :thumbs up:
Debrecinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06. srp 2010 6:46:18


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků