DPH obnovení programu Microsoftu

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod DanaS » čtv 22. črc 2010 8:05:27

pěkný slunečný den, jestli jste někdo v práci, potřebuji se poradit. Zastupuji jen za Mat. dovolenou a nemám ve školství zkušenosti a sbírám informace všude, hlavně tady na radimesi. Ted po přečtení vašich příspěvků jsem začala ohledně zahr. faktur mi nějak zabylo horko z toho, že jsme letos uhradili fa obnovení programu Microsoftu(členský příspěvek). Zatím nejsme plátci DPH. Je to považováno jako služba? Neměli jsme se stát tímto okamžikem plátci DPH? Díky za každou radu
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod Terina » čtv 22. črc 2010 11:00:20

Dana S, na Vašem místě bych se zeptala zřizovatele. Vy platíte poplatky přímo Microsoftu?
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod DanaS » pon 26. črc 2010 11:39:08

Faktura je v němčině, administrátor napsal na objednávce obnovení programu Microsoftu, chtěla jsem zařadit jako licenci, ale hledala jsem v lonském roce protože mi řekl, že bylo i vloni(to jsem tady ještě nebyla). V lonském roce je označeno jako členský příspěvek-služba. Teprve ted mi došlo jestli se kvůli toho nestaneme plátci DPH. Zkusím pořešit s Daňovým poradcem případně se zřizovatelem.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod Dája » pon 26. črc 2010 12:19:52

DanoS, to je zvláštní. S tím jsem se ještě nesetkala. Program se snad kupuje s počítačem a už se žádné poplatky neplatí. Vy máte s německým dodavatelem nějakou smlouvu?
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod DanaS » pon 26. črc 2010 13:35:38

No to neumím z nikoho vydolovat. Když jsem dnes administrátorovi řekla, že bude asi problém s tou fakturou, tak mi řekl, že mám zařadit jako licenci. Zkusila jsem daňového poradce, ale zatím se mi neozval. Volala jsem mé předchůdkyni, říkala, že vloni pátrala a dohledávala,tak jsem podle lonska označila jako členský příspěvek-služby(to bude problém si myslím).
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: DPH obnovení programu Microsoftu

Příspěvekod DanaS » stř 08. zář 2010 18:49:04

Takže po dlouhém zjištování přes zřizovatele-odkázáni na FÚ a doporučení daňového poradce se díky jedné faktuře musíme stát plátci DPH. Finanční úřad po více než 14 dnech nám vyzjistil, že se jedná o službu (zřizovatel doporučoval označit jako poplatek). Zasílám jen pro informaci. Tuto službu využívá více škol (stránky IT Academy). Některé jsem vytelefonovala, byli plátci DPH.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků