Obědy pro žáky

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Obědy pro žáky

Příspěvekod savy » pon 09. říj 2023 10:05:32

Mám dotaz spíš soukromý, ale naše vedoucí stravování neví a i ji by zajímala legislativa. U syna ve škole se letos objevily tyto informace, může mi prosím někdo napsat jestli to máte ve školách taky tak a čím je to podložené? Moc děkuji.

- cena vyzvednutého (dotovaného) oběda je 40,- Kč (tj. cena potravin. Náklady na provoz a výdej stravy jsou hrazeny zřizovatelem a MŠMT ČR);
- cena nevyzvednutého (nedotovaného) oběda je 100, – Kč (na tento oběd není poskytnut příspěvek zřizovatele a MŠMT ČR), strávník platí plnou cenu;

Obědy, které nebudou odhlášeny, popř. nebude-li postupováno dle pokynů výše, budou vždy účtovány za nedotovanou cenu 100, - Kč.
Nevyzvednuté obědy
Nevyzvednutý oběd uhradí strávník v nedotované ceně 100, -Kč.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod jitumk » pon 09. říj 2023 12:27:35

Dobrý den,
toto je ze stránek střední školy kam chodí náš syn. Mají evidenci stravy formou čipů a tím pádem je dokonalý přehled, zda syn jídlo odebral či nikoliv. Pokud syn zapomene "pípnout", tak opravdu počítají plné stravné se vším všudy (už máme odzkoušeno v praxi :mosking: ).

[iV době nepřítomnosti ve škole je nutné stravu odhlásit (dle vyhlášky č. 107/2005 Sb.), není nárok na zvýhodněnou cenu oběda. První den nepřítomnosti ve škole je možné odebrat stravu do jídlonosiče pouze ve vyhrazené výdejní době od 11:30 do 12:00 hodin v jídelně.

Při neodebrání neodhlášených obědů zaplatí žák plnou cenu oběda tj. 105 Kč. Žákům s celodenním stravováním bude při neodebrání neodhlášeného stravování účtováno 300 Kč/den (§122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb.).
Výjimkou je první den neplánované nepřítomnosti žáka, kdy má nárok na cenu stravování ve výši finančního normativu potravin tj. 38 Kč oběd, 110 Kč celodenní stravování (vyhláška č. 107/2005 Sb. o školním stravování).
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod savy » pon 09. říj 2023 13:33:03

Děkuji, kouknu na ty §. A nevíte jaký to má důvod? U nás je to právě letos novinka, doteď byly všechny obědy za dotovanou cenu a teď není dotovaný ani za 1. den nemoci pokud zůstane nevyzvednutý.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod jitumk » pon 09. říj 2023 14:07:46

Myslím si, že to není vyloženě novinka, ale jde tam o to, že těmi čipy je to prokazatelná evidence, která nejde obejít a proto se musí striktně dodržovat vyhláška = oběd za plnou cenu.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod savy » pon 09. říj 2023 14:56:33

U nás to právě novinka je, za dva roky na střední mu pár obědů propadlo a nikdy neplatil víc, čipy mají na ISIC kartách. A na základce měli čipy i na docházku a nikdy jsem se s tím nesetkala. No napsala jsem jim dotaz, protože v tom oznámení vůbec neřeší první den nepřítomnosti ve škole, a to se podle té vyhlášky bere jako pobyt ve škole.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod skolka » pát 27. říj 2023 8:40:24

Dobrý den, můžete dát odkaz na vyhlášku, paragraf?
Jak to děláte, když nejsou čipy, ani program, který by něco takového umožnil...(jsme MŠ)???
M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Obědy pro žáky

Příspěvekod savy » úte 31. říj 2023 11:46:31

skolka píše:Dobrý den, můžete dát odkaz na vyhlášku, paragraf?
Jak to děláte, když nejsou čipy, ani program, který by něco takového umožnil...(jsme MŠ)???
M.

Nějaké § jsou tu uvedené, konkrétně na naší škole ale žádné neuvádějí ani na můj dotaz, jen mi paní napsala, že když zůstane nevyzvednutý oběd 1. den nemoci, bude cena dodatečně snížená. Jinak v naší MŠ to vedoucí neřeší, vy míváte nějaké nevyzvednuté obědy? Kdo to jak může zkontrolovat?
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků