Studijní průkazy

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Studijní průkazy

Příspěvekod pitrs » pát 21. kvě 2010 13:47:37

Zdravím, můžete mi někdo, prosím, poradit?

škola má vedeny jako zásoby pouze indexy a odznaky. máme metodu účtování o zásobách A.

dále škola nakupuje studijní průkazy, které účtuje do spotřeby hned při nákupu. když je pak prodá, účtuje do výnosů. Prodávají se za cenu, za jakou byly nakoupeny. Není napadnutelné, že se tyto průkazy prodají bez toho, aby byly předtím přijaty na sklad?

kontrola nám toto nenapadla, ovšem nejsme si jisti, zda by všechny věci, které se dále prodávají, neměly být skladovými zásobami.

díky za případné rady

p.
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod refi » pát 21. kvě 2010 14:02:49

studijní průkazy na sklad taky nedáváme. kontrolu z kraje čekáme za týden, pokud to projde, nebudeme ani nic měnit. jinak to děláme stejně jako vy :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod Dája » pát 21. kvě 2010 14:17:08

Pítrs a Refi. Pokud nakoupíte průkazy a dáte do nákladů - pak je musíte všechny v daném roce spotřebovat - prodat nebo musíte k 31.12. při inventarizaci zjistit jejich stav a zaúčtovat sklad. Proto je účtování spotřeby způsobem A a B, kdy A dáte na sklad hned a B až když se nespotřebuje ke konci rozvahového dne. Výsledek obou způsobů k 31.12. je stejný stav na skladě. I když účtujete způsobem B přímo do spotřeby, měla byste si vést skladovou kartu - aspoň tak to bylo v dřívějších předpisech o zásobách. Navíc, pokud se prodávají, vznikl by v daném roce nesoulad mezi náklady a výnosy. Myslím tedy, že nevadí, že se prodávají a nejsou na skladě - protože účtujete způsobem B a evidenci o nich musíte někde stejně vést. A bylo by dobré ve vaší směrnici mít uvedeno, co se účtuje přímo do spotřeby a co přes sklad. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod refi » pát 21. kvě 2010 14:20:32

jj, dájo, objevuju více věcí, které bych měla změnit, obzvlášť teď pod tlakem kontroly z kraje za týden :D je fajn, že se to tu načalo, zařídím se podle toho, nicméně zpětně už nic nezachráním, rok 2009 neprodyšně uzavřen |:-(| :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod Dája » pát 21. kvě 2010 14:21:58

A co opravy chyb minulých období? Nebo možná lépe na ně neupozorňovat O:-)
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod refi » pát 21. kvě 2010 14:25:13

Dája píše:A co opravy chyb minulých období? Nebo možná lépe na ně neupozorňovat O:-)


přesně tak, do toho se mi moc nechce, možná jim bude stačit, když budu přísahat na svůj pupek, že to letos začnu skladovat :mosking: :whistle:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod Dája » pát 21. kvě 2010 14:28:44

A taky je ještě jedna možnost - že oni to sami nevědí, to je nejpravděpodobnější :rofl:
Tak pěkný víkend všem. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod jajas » pát 21. kvě 2010 15:55:05

Dájo, jste mně rozesmála tou možností, že oni sami to snad nevědí! Už dávno jsem uvažovala o tom, jestli tuto senzační účetní diskusi a vlastně poradnu pro účetní, objevil i někdo ze zřizovatelů. Byly chvíle, jsem si přála, aby to někdo z nich sledoval, protože jen tak by se dozvěděli, co nejasností bylo v "účetním světě" vyprodukováno a co nás, účetní a ekonomy trápí. :?: No ale na druhou stranu - někdy jsem si říkala: doufám, že to nečte nikdo z nich, abychom jim tak nedávaly návod, kde a na co směřovat svouji kontrolu. :!: Tak teď nevím, co by bylo lepší! :o Přeji hezký (snad i slunečný?) víkend.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Studijní průkazy

Příspěvekod pitrs » pon 24. kvě 2010 7:10:06

Díky za reakce, Dájo, Tobě za dokonale popsaný postup a přeju krásný pracovní týden!

petra
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků