Zateplení budovy a výměna oken

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Zateplení budovy a výměna oken

Příspěvekod Janavy » pát 05. bře 2010 18:08:26

Máme budovu starou 110 let a budeme ji zateplovat (celou stěnu z jedné strany budovy) a měnit všechna okna za plastová (z obou stran budovy). Máme dostat příspěvek z projektu "Zelená úsporám". Celá akce bude nepochybně stát několik milionů. Je mi jasné, že pokud bychom měnili jenom okna, jedná se o opravu, protože okna zde jsou už nyní, rozměry budou zachovány (je to památná budova) a žádné parametry se nezmění. U zateplení budovy je však situace odlišná, jedná se nepochybně o technické zhodnocení budovy. Já mám nyní tento dotaz: Pokud celou akci bude provádět jedna firma v jeden čas a bude celá částka vyfakturována na jedné faktuře, mohu tyto dvě části rozlišit a účtovat rozdílně nebo to musím vzít celé jako technické zhodnocení včetně částky za výměnu oken? Děkuji za Vaše názory.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Zateplení budovy a výměna oken

Příspěvekod Dahab » pát 05. bře 2010 22:10:46

U nás obdobná akce probíhala od srpna 2008 do srpna 2009 a taky to bylo z nějakého ekologického projektu ministerstva životního prostředí, vyměňovali jsme okna, dveře, únikové východy, některé prosklené stěny se vyzdily a zřizovatel vše naúčtoval jako technické zhodnocení a navýšil hodnotu budovy o téměř 39 milionů korun. My jsme neplatili nic, protože si to vše zařizovalo Město a aby na dotaci v tak velkém rozsahu dosáhlo, tak muselo zateplit víc objektů ve městě. Nám akorát zaslali usnesení o navýšení hodnoty budovy a já jsem o tuto částku zvýšila hodnotu budovy na podrozvaze,kde majetek města, který využíváme, vedeme.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Zateplení budovy a výměna oken

Příspěvekod Janavy » sob 06. bře 2010 18:22:16

Snad to bude u nás něco podobného. Děkuji moc za radu.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků