Znovuzařazení majetku

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Znovuzařazení majetku

Příspěvekod peta.sto » stř 10. úno 2016 1:37:18

Dobrý den radilky, mám na Vás dotaz. Od ledna jsem nastoupila po mateřské dovolené zpět do práce - ZUŠ. Jak jsem tak procházela jednotlivé doklady, přišlo i na majetek a inventuru za rok 2015. Tady jsem zjistila, že některý majetek je v inventurním seznamu s částkou 0,- Kč. Ptala jsem se paní ředitelky, proč tomu tak je. Bylo mi odpovězeno, že paní účetní, která mě zastupovala po dobu mé MD omylem tento majetek vyřadila a pak zjistila, že majetek vyřazen neměl být. Samozřejmě i zaúčtovala v účetnictví vyřazení majetku. Takže ho přidala zpět do seznamu, ale už s cenou 0,- Kč. Já si myslím, že to ale není dobře. Co myslíte Vy, jak účtovat o tomto majetku? Děkuji za Vaše rady. Petra
peta.sto
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 03. čer 2010 9:35:17

Re: Znovuzařazení majetku

Příspěvekod Alena H » stř 10. úno 2016 8:48:10

Zaúčtovala bych zpět s původní cenou, náklady se to neprožene, s odůvodněním, jak se to stalo. Ale moc bych to neházela na účetní, musela proběhnout nějaká likvidační komise, jejíž návrh někdo schválil a pak likvidační protokoly, ty jsou jistě také někým podepsané, to si nedělá účetní sama.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků