inventarizační komise

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

inventarizační komise

Příspěvekod Bára » stř 18. úno 2015 9:45:39

Stala se nám taková nemilá věc, že jeden ze tří členů IK se odmítl zúčastnit inventarizace. V zákoně se říká, že stačí nejméně dvoučlenná komise i přesto je to pro mě nepříjemné. Na obci mi sdělili, že mám uvést u jména "nepřítomna" a nedělat si z tohoto hlavu. Už jste se s tím někdy setkali?
Bára
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 10. lis 2009 12:34:03

Re: inventarizační komise

Příspěvekod Alena H » stř 18. úno 2015 10:49:19

Mám cca 30 inventarizačních komisí, z toho asi 5 tříčlenných. Ostatní dvoučlenné.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: inventarizační komise

Příspěvekod JPohn » stř 18. úno 2015 21:52:17

Bára píše:Stala se nám taková nemilá věc, že jeden ze tří členů IK se odmítl zúčastnit inventarizace. V zákoně se říká, že stačí nejméně dvoučlenná komise i přesto je to pro mě nepříjemné. Na obci mi sdělili, že mám uvést u jména "nepřítomna" a nedělat si z tohoto hlavu. Už jste se s tím někdy setkali?


Ano, dle inventarizační vyhlášky stačí mít 2 členy. Záleží také na vnitřním předpisu účetní jednotky. Ale i tak se přikláním k názoru zřizovatele uvést u člena - nepřítomna. Je to celkem dobré řešení i pro náhlé nepřítomnosti z důvodu nemoci apod.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: inventarizační komise

Příspěvekod luc4 » pát 09. říj 2015 12:45:36

Prosím a jak oznamujete určitým zaměstnancům, že budou dělat inventuru a kdo z nich bude vedoucí a kdo člen? My děláme po ústní dohodě se zaměstnanci písemné jmenování do funce vedoucího IK nebo jmenování člena IK. Toto jmenování nemá vliv na mzdu.
Je to tak dobře?
luc4
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09. říj 2015 12:35:52

Re: inventarizační komise

Příspěvekod JPohn » pon 12. říj 2015 19:54:44

Ano písemné jmenování inventarizační komise je správně.
Co je psáno, to je dáno.
Ve smyslu inventarizační vyhlášky je vyžadován plán inventur, v menších organizacích lze do plánu inventur současně uvést, kdo v jaké komisi pracuje a jakou inventuru budou komise provádět. A tak to pak máte pěkně na jednom místě - plán i jmenování v jednom.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků