Učitelská knihovna

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Učitelská knihovna

Příspěvekod Leona » čtv 15. zář 2011 11:28:39

Zdravím,
neustále řeším, zda evidovat učebnice a pracovní sešity pro učitele v učitelské knihovně či ne. Hlavně
se jedná o pracovní sešity 1.stupně. Účetnictví je jasné, na účet 501 z ONIV.
Domnívám se, že evidovat. Ale je mi stále oponováno argumentem, že se do pracovních sešitů píše, že tam
má učitel své know-haw a proto ho nemůže vrátit na konci školního roku do učitelké knihovny. A taky že třeba
zase za dva roky bude ten ročník opět učit.
Jak to máte u vás? Díky za odpověď. Leona
Leona
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 12:20:58

Re: Učitelská knihovna

Příspěvekod refi » čtv 15. zář 2011 13:50:41

u učebnic pro učitele, které nemají použitelnost delší než 1 rok (u nás to jsou většinou knihy, kde se prolínají zákony a tím i jejich změny - účto, daně, ekonomika, mzdy), dávám rovnou do spotřeby. učebnice, které se používají déle, dáváme do učitelské knihovny. a není problém, aby měl učitel tuto učebnici půjčenou třeba 5 let, pokud tento předmět učí. pokud knihu znehodnotí pro jiného učitele svými poznámkami, tak by se měl podílet na zakoupení nové.
pokud do pracovního sešitu píše věci, které použije i další kantor, vrátí sešit do knihovny a půjčí si ho ten, kdo předmět bude učit. pokud tam ale píše věci, kterými sešit pro jiného kantora znehodnotí, je to pak otázka pro vedení, zda kupovat pracovní sešity každý školní rok nové a tím pádem bych to dávala taky rovnou do spotřeby. docela by mě zajímalo, co myslí učitel svým know-how ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Učitelská knihovna

Příspěvekod DanaS » čtv 15. zář 2011 20:01:28

U nás dáváme téměř vše do spotřeby, kantoři tvrdí, že každý rok jsou nové věci a musí si koupit novou učebnici a taky,že pracovní sešit používáají pro poznámky. Moc se mi to nelíbí, ale už si budu nechávat od vedení potvrdit, že dát přímo do spotřeby.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků