drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

Příspěvekod mate » úte 07. pro 2010 11:43:56

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, zvláště ti, kteří evidují v podrozvahové evidenci drobný majetek bez ohledu na cenu, ale s dobou použitelnosti delší než 1 rok, co vše do podrozvahy dáváte? Máte vymezené nějaké okruhy majetku, které se neevidují jako drobný - např. kanc. potřeby (děrovače, ...), drobné nářadí (šroubováky, ...), a co např. nádobí do školní jídelny?
Můžete mi napsat, jak jste ve své vnitřní směrnici toto ošetřili?
mate
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04. lis 2010 15:01:18

Re: drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

Příspěvekod Dája2 » čtv 09. pro 2010 17:48:24

Mate, nikdo neodpovídá. Radimesi má 1840 členů - a nikdo nemá zkušenost s Vaším dotazem, je to divné. :x . Přitom si myslím, že je tady většina "školáků".
Já Vám mohu jen poradit, že jsme evidovali majetek od 0 do 3000,- na podrozvaze. Evidence majetku posoudila, zda tento majetek vydrží aspoň 1 rok a podle toho se zařazovalo na podrozvahu. Ale děrovače a nádobí jsme tam určitě neměli. :)
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

Příspěvekod sonajda » čtv 09. pro 2010 18:08:27

Dájo... vážně 1840 členů?? :roll: To je nás teda pěkná banda!! Myslím, že bychom naše zákonodárce dokázali/y/ přesvědčit o tvorbě rozumnějších zákonů!!

Co se týče majetku, držím se - stejně jako uvádí Dája - jediného /u majetku do 500,- Kč/: a to je doba použitelnosti delší než 1 rok. Jestliže majetek vydrží déle, zařazuji ho na podrozvahu :mosking:
Jinak máme ve směrnici uvedeno, že majetek nad 500 do 3000 jde na podrozvahu VŽDY!
Nádobí ve šk.jídelně některé ano... jiné ne :( /např. talíře, příbory... NE, odkapávače na nádobí ANO/ - posuzujeme to vždy individuálně. Říkám, že raději zaevidujeme do programu více majetku , než by se případná kontrola po nás "vozila" [:-}

P.S. Dájo, pokusím se statisticky vyhodnotit, kolik radilek mi pošle dotazník pro mzdové účetní - těm, které to již udělaly, děkuji veřejně i zde!! :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

Příspěvekod Dája2 » čtv 09. pro 2010 19:37:35

Sonajdo, taky jsem byla překvapená - tolik lidu :) . Ale ne všichni se vyznají ve mzdách - já například neee :oops:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: drobný majetek, který nevedete v evidenci majetku

Příspěvekod refi » pát 10. pro 2010 9:11:30

na podrozvaze máme toto rozdělení:
- vybavení školní jídelny
- varné konvice
- drobné vybavení školy
- drobné vybavení dílny
- pomůcky do výuky
- prodlužovačky
- vybavení školy
- vybavení wc

takto to členila v minulosti v operativní evidenci naše hospodářka, takže jsem to stejně tak přetáhla na podrozvahu. vše je tedy nejen o ceně pořízení, ale i o době použitelnosti. např. u vybavení wc jde o zásobníky na mýdlo, papírové ručníky atd.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků