účtování předmětů ve sbírkách

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

účtování předmětů ve sbírkách

Příspěvekod Terina » úte 10. srp 2010 13:25:25

Přeji pěkné prázdniny pro nás pracující. Ráda bych poprosila o radu, jak účtujete předměty ve sbírkách učebních pomůcek, které mají vyšší hodnotu jak 3000Kč (např. PC, fotoaparáty, mikroskopy, notebooky, laboratorní přístroje apod). Někdo účtuje na 028, někdo nechává vše na podrozvaze dohromady s drobnostmi za pár korun. Ve směrnici to není rozebrané. Líbilo by se mi to nechat vše dohromady na podrozvaze, ale asi to nebude účetně správně. Díky předem za Vaše zkušenosti.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: účtování předmětů ve sbírkách

Příspěvekod DanaS » úte 10. srp 2010 18:30:51

Sice si mám užívat dovolené, ale čekám až malíř domaluje a mohu začít uklízet, tak jsem koukla co tady nového. My máme ve směrnici, že dáváme od 1000,- na 028. Ve vyhl.410 par.14 bod 6 je drobný dl.majetek 3000,-. Takže si myslím, že můžete vést na podrozvaze, pokud nemáte ve směrnici jinak. Ale teprve ve školství začínám, takže moje rady raději vezměte s rezervou.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: účtování předmětů ve sbírkách

Příspěvekod Terina » úte 10. srp 2010 23:02:41

To malování Vám skutečně nezávidím a jsem překvapená, že jste schopná dokonce i v této "vypjaté" situaci zavítat sem :yahoo: . Jenomže s DDHM já mám právě spíš opačný problém: ráda bych evidovala učební pomůcky i nad 3000,-- na podrozvaze, ale to pravděpodobně není správné. Myslím, že to ani nemohu dát do směrnice, když to odporuje Vyhl. 410. Já bych si to představovala tak, že normální DDHM (nábytek, lednice apod.) by bylo zvlášť - rozlišeno do 3000 na podrozvaze, od 3000 - 40000 na 028, ale učební pomůcky bych nechala všechny ve sbírkách na zvláštní analytice podrozvahy. Myslím si však, že to tak není dobře. Jenže pokud to budu rozlišovat, tak budu muset mít dva seznamy do každé sbírky (tj. v každé sbírce zvlášť evidovat drobnosti na podrozvaze a zvlášť dražší věci na 028. Vznikne z toho takový nepřehledný guláš: množství různých lejster a každou sbírku budu muset sečítat ze dvou papírů (přitom jich máme požehnaně).
Škoda, že je tady teď málo živo, všichni jsou na dovolené. Děkuji za radu a přeji Vám, abyste měla úklid rychle za sebou.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: účtování předmětů ve sbírkách

Příspěvekod KateřinaK » stř 11. srp 2010 8:00:18

Já myslím, že šikovný program pro evidenci majetku Vám to ošetří. U každé položky si zadáte, do které sbírky patří, a kam se zatřídí účetně. Seznam pro inventarizaci se vytiskne za každou sbírku, a program dokáže rozlišit, že např. v matematice máte majetek na 028 za xxx Kč a v podrozvaze za yyy Kč. A nakonec Vám to vysčítá a rozčlení za celou školu.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: účtování předmětů ve sbírkách

Příspěvekod Terina » stř 11. srp 2010 22:22:19

Kateřino, asi máte pravdu. Děkuji moc za radu. Zkusím sehnat nějaký dobrý SW na evidenci majetku.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků