energie

energie

Příspěvekod skolka » úte 12. črc 2022 12:17:24

Dobrý den, mám dotaz k energiíím. Náklady nám stouply asi 3x od ledna, vedení dávalo zřizovateli požadavek na dofinancování (dodavatetele vybírá zřiz.), ale zatím se to neřeší. Dle vedení se utrácí jako vloni, takže se dostávám do mínusu o rozdíl v energiíích (tak to mám dělat aby ten rozdíl byl vidět:((()
Mám strach pokud to zřizovatel nedofinancuje, dopln.čin. nemáme, v RF skoro nic, v investičním po odečtení letošních oprav atd. zbude asi milion.
Zatím nemám faktury za plyn za 2Q., ale předpokládám že ted budu v mínusu asi milion.
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: energie

Příspěvekod jitumk » stř 13. črc 2022 11:18:55

Dobrý den,
koho máte jako zřizovatele? Obec nebo kraj?
Nás zřizuje obec. Od začátku roku držíme velkou brzdu na všech výdajích, právě kvůli energiím. Zřizovatel nám dokonce sám oznámil, že je připraven nám v případě finančních potíží pomoci dalším příspěvkem.
Známá zase pracuje v organizaci zřizované KÚ JMK a loni na konci roku je upozornili, že nebudou nikomu v roce 2022 doplácen na energie, tak ať šetří a tvoří rezervní fond.

Svým způsobem chápu přístup vašeho vedení, ale přijde mi dost odvážné. Možná čekají, že až uvidí zřizovatel mínus v účetnictví, tak přidá peníze.
V pololetí mínus v uzávěrce ničemu dle mého nevadí, myslím, že odůvodnění v příloze bude stačit, ale pak.... Peníze na investičním fondu vám ve ztrátě nepomůžou.
Chápu, že utrácí vedení, ale správce rozpočtu budete nejspíš vy, takže se to může pak hodit i na vás. Asi bych více zatlačila na vedení, aby to buď dořešili se zřizovatelem nebo méně utráceli. Hodně na celé situaci záleží i v tom jaké máte vztahy s vedením a to zase se zřizovatelem.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků