prohlídka

prohlídka

Příspěvekod skolka » úte 14. lis 2017 13:08:28

Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanci MŠ jsou vysíláni na preventivní prohlídky, lékař nám pak pošle fakturu jednou za rok. Ted ale nevím co s dokladem za výpis z karty na 100,-, který zaměstnanec donesl .... vyžádala si ho lékařka,která nám prohlídky dělá, takže zaměstnanec si ho musel nechat vystavit u svého ošetřujícího. Když nad tím přemýšlím, pokud to začne chtít od všech....máme 60 zaměstnanců, mohla bych to dát do nákladů, nevím co s tím. Ale proč by to ten zaměstnanec měl platit? :(
skolka
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: prohlídka

Příspěvekod witty » úte 14. lis 2017 15:57:10

My hradíme i tento poplatek za výpis z karty. lékařka ho chce pokaždé u všech, takže se to celkem prodraží :( a mám dojem, že teď je to i povinnost zaměstnavatele toto hradit.
Uživatelský avatar
witty
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: prohlídka

Příspěvekod skolka » stř 15. lis 2017 8:09:15

povinnost proplácet...kde to najdu?
skolka
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: prohlídka

Příspěvekod skolka » stř 15. lis 2017 8:34:03

a jak je to při nástupu do nové práce, musím mít potvrzení od lékaře, že jsem schopná, to zaplatím ale nikdo mi to nechtěl proplatit?
skolka
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: prohlídka

Příspěvekod witty » čtv 16. lis 2017 12:19:36

S tím proplácením to říkal na školení JUDr. Šubrt (změny v pracovně zdravotních prohlídkách od 1.11.17). Mám k tomu materiály v práci, teď tam ale týden nejsem, tak nemůžu sloužit odkazem na paragraf.
My to propláceli, sousední škola ne (do října to šlo dohodnout se zaměstnancem, že si to zaplatí sám).
Uživatelský avatar
witty
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: prohlídka

Příspěvekod skolka » pát 24. lis 2017 11:26:09

nemůžu najít zda je nějaká schválená novela od 1.11.2017 :(
skolka
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: prohlídka

Příspěvekod fany » pát 24. lis 2017 12:12:49

Je to zákon 202/2017, § 59 :bye:
fany
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: prohlídka

Příspěvekod skolka » pát 24. lis 2017 13:40:33

našla jsem, že vstupní prohlídku by měl zaměstnavatel uhradit. ale co s tím proplácením poplatků za výpis z karty při preventivních prohlídkách?
tady někoho napadlo, že si zaměstnanec požádá o vydání karty u svého ošetřujícího a donese to k lékaři co provádí preventivní....aby nemuseli platit výpis :(. podle mě je to povinnost zaměstnavatele proplatit. máte to v nějaké směrnici?
skolka
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník