naše zastupitelnost?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

naše zastupitelnost?

Příspěvekod refi » úte 17. bře 2009 20:35:06

docela by mě zajímalo, jak řeší vaši nadřízení, když se stane, že onemocníte nebo máte nějakou dlouhodobější nepřítomnost. zda za vás někdo pracuje alespoň v nezbytné míře, nebo dokonce stoprocentní zástup? anebo fungujete i z nemocenské minimálně přes telefon, internet a po návratu si to všechno pěkně samy musíte dohnat (jako já :crazy: :D ) a pokud vás někdo zastupuje, dostane část vašeho platu, který se ušetří nebo nic?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod nono » stř 18. bře 2009 0:02:04

Jsme malá základka (260 žáků)+ školní jídelna. Máme 1 hospodářku (já). Dělám vše (mzdy, personalistiku, účto vč. pokladny, majetek, statistiku, ost.adm.práce, poštu, archiv, ...). Pokud jsem v práci nepřítomna, nikdo mne nezastupuje :) . Vše doháním při návratu do práce :lol: . Práce je pak od vidim do nevidim. :idea:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod Jarmila » stř 18. bře 2009 8:00:57

Moji nepřítomnost řešíme tak: pokud mám dovolenou na delší dobu - tak si z domu ob den odskočím, na hodinku dvě
vyřešit nejnutnější záležitosti nebo pan ředitel volá SOS. Pokud jsem nemocná, tak první dny po telefonu nebo internetu,ale jen organizační věci. Jak se začínám zotavovat a pokud dá paní doktorka vycházky, tak ty zpravidla trávím ve škole. Už jsem pracovala i v nemocnici (ale jen nejnutnější - platby). Během dlouhodobé nemoci asi 2 měsíce jsem odstěhovala všechnu účetní agendu i s počítačem domů a pracovala a pracovala. Stačí nebýt ve škole týden a jdu do kolen kolik mám na stole papíru a těch neodkladných záležitostí co mají kantoři na srdci(hlavně cesťáky a různý drobný nákup). Jendou, když jsem před zřizovatelem nahodila toto téma zastupitelnosti, tak prý klidně paní účetní z obce . Ta chudina obrátila oči v sloup.Má své práce dost a účetnictví PO neviděla ani z rychlíku.Oni si to někdy představují jak Hurvínek válku. No bože ženská si sedne za počítač a účtuje !!! Mám ještě jedno plus. To je moje dcera,která je účetní u podnikatele a k účetnictví PO má blíže než účetní na obci.
No prostě nemáme to jednoduché , ale musím se přiznat, že mám tuto práci moc ráda a nemohla bych dělat nic jiného.
krásný den
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod ega » stř 18. bře 2009 14:30:18

Jak to vidím já - tak jsme snad úúúúúplně blbé! Děláme si to samy. Kdyby v době naší nemoci škola nefungovala, museli by ti všichni nad námi zástupy řešit, ale my jsme jim to vlastně vyřešily. :o
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod refi » pát 20. bře 2009 18:00:54

ega píše:Jak to vidím já - tak jsme snad úúúúúplně blbé! Děláme si to samy. Kdyby v době naší nemoci škola nefungovala, museli by ti všichni nad námi zástupy řešit, ale my jsme jim to vlastně vyřešily. :o


všechno je to strašně moc individuální. do situace vstupuje více faktorů, které rozhodují o tom, jak moc budu aktivní v době mé nemoci. jednak jestli vůbec aktivní být můžu, tzn. jestli nejsem někde na jipce a jsem ráda, že se nadechnu a vydechnu :D , což asi většinou tak není a marodíme běžnýma chřipkama asi nejvíce. pak si říkám, že to za mně dělají kolegyně, které toho mají taky hodně, takže se snažím už kvůli nim. další faktor - kdo to bude dělat za mně, nemusí to dělat stejně jako já a to nemyslím jen stejně dobře, prostě každý máme svůj styl práce a nejradši jsem, když si jedu jen v tom svém. navíc stejně za mně udělají jen to nejnutnější. další faktor - nerada ztrácím přehled o tom, co se v práci děje, když tam nejsem, protože všechno se vším souvisí a mohla bych pak udělat z nevědomosti něco jinak. prostě je toho hodně, proč se rozhoduju fungovat i z domova. nicméně v loňském roce jsem po nehodě zůstala na dlouhodobé nemocenské a plně mě zastoupila bývalá kolegyně - důchodkyně, takže jsem se mohla léčit v klidu, že je o mou práci postaráno jak nejlépe to jde. kéž by každá z nás měla na takového člověka kontakt, abychom si mohly dovolit marodit a nestresovat z hromady, která nás po návratu čeká. nevěřím, že je to na nějaké škole či domově, jídelně apod. jinak, nikdo si nepěstujeme svou vlastní stínovou účetní či hospodářku atd., která nás zastoupí a my můžeme být marodi bez obav.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod jajas » pát 20. bře 2009 18:52:10

Moje nepřítomnost v práci je minimální. Dovolenou se snažím vybírat mimo účetní závěrky a až po sestavení dílčích příznání k DPH. Pokud jsem byla nemocná déle (s páteří) a vozil mne manžel na obstřiky denně k lékařce, která sídlí kousíček od mého pracoviště, takže jsem se většinou stavila do práce a udělala aspoň platby a tak. Když mi bylo nejhůř, radila jsem přes telefon. Pak jsem byla v nemocnici a tam za mnou došla kolegyně, aby aspoň něco vyzvěděla. Ale to bylo jen jednou.Chřipky a nachlazení léčím 2 dny dovolené + víkend (takže většinou přecházím). Z dovolené (malování bytu) jsem byla odvolána panem ředitelem, abych provedla důůůůležitou platbu. Bohužel, nemám svého zástupce a v tom co dělám se bohužel nikdo nevyzná. Myslím si proto, že si to neděláme sami, je to spíše taková částečná obrana před tím, že když se do práce vrátím, nezatuhnu tam týden v kuse, abych vše dohnala. Dělám to spíše pro sebe a svůj klid. Jinak ale zastupuju ostatní kolegyně v případě dovolené, nemoci a paragrafů. Ale to vše se mé vedoucí jeví jako samozřejmé. Horší je to s ohodnocením. Za zástupy nedostávám žádné odměny. Je to prostě super, žejo děvčata!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod quendery » pon 30. bře 2009 14:30:05

Ahojky všichni, jak tak koukám, jsme na tom všichni podobně. My jsme velká /přes 700 žáků/ základní umělecká škola. Dělám tam ekonomku, hospodářku i sekretářku, prostě děvče pro všechno / pro 30 učitelů, pro rodiče, pro kraj, pro ostatní státní orgány........ Když tam nejsem, nikdo ani poštu neotevře. I když se zdravím na tom nejsem nejlépe, marodit téměř nemůžu, protože, když zrovna není uzávěrka/ 4 x do roka/, tak je dohadovací řížení, platy, termínované úkoly od našich "drahých" krajánků, různé tabulky, statistiky a vůbec, vždyť to znáte. A když náhodou to opravdu do práce nejde, tak pracuji z domova s hrnkem čaje u postele - mobil a mail funguje přece pořád. Asi to máme nějak divně zařízené.......... Zdravím a přeji pevné nervy. :drinks:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod ega » pon 30. bře 2009 16:38:03

Zdravím "quendery" (i ostatní). Přesně jsi popsala situaci u nás - také jsme ZUŠ cca 700 žáků. A nepedagogů - 3,25. Jedna budova hlavní - 13 tříd, druhá jako pobočka se 6 třídama, dále dalších 6 tříd pronajatých ve 4 zařízeních jako jsou okolní školy a kulturák. Někde pronájem s úklidem, někde vlastní uklízečky. A zástupy? Škoda mluvit. Já marodila za dva roky jednou - zlomený prst u nohy. Manžel mě musel přivézt, odberlila jsem se k počítači a už to jelo. Na chřipku nesmím ani pomyslet. Nemocné děti-kluci jsou doma sami, "naštěstí" bydlím blízko, tak jim běhám domů ohřát oběd...Teď mám sice v kanceláři paní na půl úvazku na výpomoc, ale má malé dítě, často nemocné...
No a částku na přidání na nepedagogy ještě oficielně neznám, takže až to pošlou - (kdy, to nevím, když za dva dny to má vejít v platnost) - nevím, jak to budeme s osobníma příplatkama a s úvazkama upravovat...
Opravdu, je to nějak divně nastavené...
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod vybija » úte 31. bře 2009 6:53:34

Je to ode mě krutý, ale člověka potěší, že nedělá (oslíka :gcrazy: )sám. Zkušenosti mám úplně stejné. Dovolenou čerpám až po uzávěrce a NP trávím v době vycházek ve škole (dokonce když jsem nebyla schopna chodit nainstalovali mi PC domů abych vše stíhala). Takže komu není rady tomu není pomoci, že? Ale co by jsme proto naše školství neudělali!!! Pěkný den všem Jarmila
vybija
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře 2009 11:46:49

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod škola » stř 08. dub 2009 15:54:46

Vážení,
na co máme naše pány ředitele a paní ředitelky? Neměli by se postarat , co bude s školou když onemocníme?Srovnejme jejich a naše platy. Kdo nám co dá (škola???), když si zničíme zdraví přecházením chřipek , viróz a td.??Myslím si, že naši nadřízení velmi rádi hází odpovědnost za školu na někoho jiného.
Hodně zdraví přeji
škola
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 08. dub 2009 15:47:52

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod MarieH » pon 11. kvě 2009 21:29:09

Tak jsme zkrátka na tom všichni stejně , jak jinak ? , ředitelé nás nezastoupí .
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: naše zastupitelnost?

Příspěvekod Dahab » pát 29. kvě 2009 19:50:02

Když si to tak pročítám, tak si říkám, že je to všude stejné. Dovolenou v kuse jsem měla naposledy na jaře roku 2007! Jinak vloni jen 4 dny mimo republiku /čtvrtek, pátek plus víkend/ a jinak pořád na telefonu. Jsme škola /550 žáků, 38 pedagogických pracovníků, 18 nepedagogů/. Od 1.8. 2008 máme nového ředitele. Mladého, zřizovatelem dosazeného, takže jeho postavení je neotřesitelné. Podle toho taky jedná s pracovníky. U pedagogů je trochu obezřetný, ale se správními zaměstnanci doslova zametá. Navíc teď děláme skoro celý školní rok přestavbu za plného chodu školy. Uklízečky musí uklízet vlastně stavbu, on to bere jako samozřejmost. Když jim má dát 500,- Kč odměny, tak se tváří jako že je dává ze svého. Hrozné. Já když si chci vzít dovolenou, tak se dlouze zamyslí a zeptá se mě, jestli mám všechno udělané a pak se hluboce nadechne a řekne "dobře". Tak si vezmu jeden den dovolené. V momentě, kdy se někdo ve škole ozve, tak se nám dostane odpovědi, že když se nám nelíbí tak můžeme jít. Na všechny místa ve škole stojí venku fronty.
Takže žádná zastupitelnost, jen makat, makat a makat. Ach jo!
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků