lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Ji.Da » stř 17. úno 2010 7:59:37

Dobrý den,
pracuji ve škole, do které chodí i moje děti. Letos jede jedno na školu v přírodě a druhé na poznávací pobyt do Itálie. Můžu na tyto akce čerpat příspěvky z FKSP? Děkuji
Ji.Da
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16. úno 2010 11:52:59

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Janca » stř 17. úno 2010 8:58:34

Na školu v přírodě ne, protže to je v osnovách - pokud tedy je. Na poznávací zájezd by to šlo.
Janca
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 29. pro 2009 10:41:15

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Dahab » stř 17. úno 2010 9:10:01

Na školu v přírodě přispívat nelze.Je to akce pořádaná školou jako součást vyučovacího procesu v době normálního školního vyučování, jednalo by se o příspěvek na vzdělávání, což vyhláška č. 114/2002 Sb. o FKSP, neumožňuje poskytovat. A ten zahraniční zájezd je zřejmě taky místo vyučování, tak se domnívám, že je to stejné jako u školy v přírodě, takže z FKSP nepřispívat.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Dahab » stř 17. úno 2010 9:34:20

Janča mě svojí odpovědí, trochu vyvedla z míry, tak jsem se mrkla do chytré knížky. Tam skutečně konkrétní dotaz na zahraniční poznávací zájezd, který je v rámci vyučování, není. Ale jsou tam dotazy a odpovědi na školy v přírodě a na lyžáky. A tam je to jednoznačné. Jedná se o akce, které jsou součásti řádného vyučování a na ně nelze přispívat z FKSP. Ale když se zamýšlím, tak i ten poznávací zájezd do Itálie je akce školy a místo vyučování. Rodiče s účastí dětí souhlasí, škola je za děti zodpovědná, kdyby se nedej bože něco stalo. Já bych do příspěvku z FKSP na tento zájezd nešla.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Ji.Da » pon 22. úno 2010 8:59:13

děkuji vám
Ji.Da
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16. úno 2010 11:52:59

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod refi » pon 22. úno 2010 9:49:44

přidám se k diskuzi, ač jsem tento případ u nás ještě neřešila. zkusím si jen tak pohrát se slovíčky a rozlišit školu v přírodě s lyžákem od zahraničního poznávacího zájezdu. škola v přírodě i lyžák je nejen součástí řádného vyučování, ale zároveň se tam opravdu vyučuje - ve škole v přírodě mají přece děti upravený rozvrh a podle něj se učí minimálně dopoledne. u lyžáku jde o výuku lyžování v rámci učebních osnov. zatímco u zahraničního zájezdu vidím přece jen rozdíl, alespoň u nás na střední škole to funguje tak, že se vyhlásí např. zájezd do francie a mohou se přihlásit žáci z celé školy, tzn. od prvního do čtvrtého ročníku, netýká se to tedy konkrétních učebních osnov pro daný ročník, jak je tomu v případě škol v přírodě nebo lyžáku. na zahraničním zájezdu nejde podle mne o výuku jako takovou. nicméně, jsem v tomto jen laik hrající si se slovíčky možná špatně, ale aspoň jsem to zkusila :crazy: :yahoo:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: lze proplatit školu v přírodě z FKSP?

Příspěvekod Dahab » pon 22. úno 2010 23:08:18

Zdravím refi, logiku ta Vaše úvaha má. Takže tento případ by mohl být jako názorná ukázka toho, že se na účetní případ dá dívat z několika úhlů a nejdůležitější je jak to vysvětlíte a obhájíte a jestli toto vysvětlení a obhajoba bude stačit kontrolnímu orgánu. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků