Akce z FKSP - stmelení kolektivu

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Akce z FKSP - stmelení kolektivu

Příspěvekod Neználek » pon 05. zář 2011 9:07:05

Dobrý den,
mám problém. Náš p. ředitel zorganizoval akci z FKSP, aby se stmelil kolektiv. Jedná se o akci na 3 dny - zájezd na Moravu a pak do Vídně (2 přespání). Zaměstnancům to bylo podáno tak, že se musí každý zúčastnit, omluvenkou je neschopenka. Jedou pedagogové i nepedagogové. Akce proběhne 28. 9. (svátek) do 30.9.2011. Ve škole už je na dny 29. a 30. 9. vyhlášeno ředitelské volno. Každý zaměstnanec má možnost vzít sebou rodinného příslušníka. Zaměstnanec to má zdarma z FKSP, rodinný příslušník za plnou cenu. Vše je již objednané, domluvené. Vše se "upeklo" letos zjara, paní učitelka, co má na strarost FKPS, dostala za úkol něco takového zorganizovat. Zaměstnancům bylo řečeno, že je to jako akce školy, nebudou si na to brát dovolenou, jako nějaké školení. Už jsme něco podobného měli loni, ale to bylo vysloveně školení. Teď tedy nevím, jako mzdová účetní, jak vykázat ve mzdách tuto akci. To je asi celé špatně. Našla jsem si tu jeden příspěvek o stmelovací akci, a lidé by si měli na to vzít dovolenou. Ale když jim p. ředitel slíbil něco jiného, to pak nikdo nepojede. A zrušit to už nejde, bylo by pak penále za storno zájezdu. Co s tím? |:-(|
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Akce z FKSP - stmelení kolektivu

Příspěvekod Dahab » pon 05. zář 2011 13:00:08

Jednoznačně si účastníci stmelovací akce musí vykázat dovolenou. Buď mají nárok na mzdu nebo na příspěvek z FKSP. Obojí čerpat na tuto akci nelze. Pokud Vám nevěří, tak si napište klidně dotaz místopředsedkyni ČMOSu paní Vondráčkovou, která na téma FKSP má i školení.
U nás to už probíhá tak, že se kantoři stmelují každoročně, ale v rámci své ŘD. Sice remcají, ale potichu, protože se bojí o místo. Chtěla jsem totiž písemně po panu ředitelovi, že mi to přikazuje takto zorganizovat /že kantoři budou v práci a ještě na akci z FKSP/. To ne, písemně nic nechtěl dát, tak přehodnotil svůj nápad a všem vykázal ŘD. Letos již podruhé.
A že nikdo na akci nepojede? To se mýlíte, budou remcat, ale pojedou. Proč by se vzpírali vůli ředitele? Je to jak u nás. A jak dojedou, tak budou nadšení. Držím Vám palce při obhajobě svého správného názoru. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků