rekreace v kempu v zahraničí - FKSP

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

rekreace v kempu v zahraničí - FKSP

Příspěvekod novamijo » stř 02. úno 2011 17:09:27

Máte prosím někdo zkušenost s tím, zda lze přispět z FKSP na rekreaci, za níž budu mít fakturu z kempu z Korsiky ( asi francouzsky ) a ne z cestovní kanceláře, jak je obligátní? A lodní lístky prý taky hradit nejde :( Na ty už mám fakturu od českého zprostředkovatele. Děkuji.
novamijo
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. úno 2011 18:57:00

Re: rekreace v kempu

Příspěvekod agama » čtv 03. úno 2011 8:54:17

Tak do tohodle bych já osobně nešla ani za nic. Nevím jak máte v "Zásadách čerpání" vytvořené podmínky pro příspěvek na rekreaci, ale u nás musí být objednávka+ faktura PŘEDEM od české cestovky a fakturováno v české měně. Pokud toto zaměstnancům neurčíte, tak se dříve nebo později dostanete do šílených požadavků zaměstnanců, navíc vám začnou nosit doklady od "kdekoho" a tvrdit že to byla rekreace a až vám na to vlítne kontrola, tak budete muset vracet do státního rozpočtu i s úrokama (a ze svého). Na každém školení o FKSP slyším, že se kontroly zaměřují zejména na rekreace! Jestli vám to za to stojí (anebo máte uzavřenou dobrou pojistku) - jděte do toho.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: rekreace v kempu

Příspěvekod sonajda » čtv 03. úno 2011 9:00:01

Ano, souhlasím s agamou - nezapomeňte, že kontrola jde po vašich dokladech, které nebudou odpovídat zásadám čerpání FKSP!! :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: rekreace v kempu

Příspěvekod eliska » čtv 03. úno 2011 9:43:32

Faktury za rekreace nemusí být u nás jen z cestovní kanceláře, jsou možné faktury i přímo od ubytovacího zařízení, ale jen v ČR. Při fakturách ze zahraničí se dostáváte do potíží s možností stát se plátcem DPH, navíc problémy s kurzovými rozdíly a také jsou vysoké bankovní poplatky při převodu peněz na účet do zahraničí. Jednou jsem měla fakturu ze Slovenska. Za bankovní převod organizace zaplatila myslím 1050,- nebo 1200,- Kč za 1 položku, tak mi to obě učitelky musí proplatit, ale dopředu jsem je na to upozornila. Od té doby zakazuji faktury ze zahraničí, hlavně kvůli tomu plátcovství DPH.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: rekreace v kempu

Příspěvekod novamijo » pát 04. úno 2011 20:53:20

Děkuji všem za odpověď a za radu. Nejdu do toho - ale z pohledu zaměstnance je to jasná diskriminace, dnes, když jsme součástí EU, se "smíme" rekreovat jen v Čechách, nebo jen s českou cestovkou, jako za komunismu. |:-(|
A pokud si seženeme rekreaci sami a levněji, "nepotřebujeme" přece příspěvek, že?
novamijo
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. úno 2011 18:57:00

Re: rekreace v kempu

Příspěvekod refi » pát 04. úno 2011 21:55:21

máte pravdu, tato pravidla pro rekreace mi leží v žaludku už hodně dlouho. když chci cestovat bez cestovky, přespat náhodně kde se mi líbí, tak nemám šanci příspěvek čerpat. je to přežitek z dob minulých a jak je vidět, nic se nemění :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: rekreace v kempu v zahraničí - FKSP

Příspěvekod agama » pon 07. úno 2011 14:05:32

myslím, že se už něco mění - bohužel. z 1% z platů nám vyjde akorát tak přispívat na penzijní fondy, což připadá všem jako nejrozumnější čerpání. a - nechci malovat čerty na zeď - ale myslím že to nebude dlouho trvat a celé FKSP půjde do kytek...
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků