čerpání FKSP

penzijní připojištění, životní pojištění, příspěvky na stravné, ošatné aj., podmínky poskytování

čerpání FKSP

Příspěvekod Miruna » pon 30. lis 2020 10:18:36

Dobrý den.
Na školení FKSP Mgr. Seidlové Markéty (jedné z autorek novely FKSP) nám bylo řečeno, že si máme u čerpání fondu FKSP hlídat, aby bylo zastoupeno jak čerpání sociální, tak kulturní, jelikož se jedná o fond sociálních a kulturních potřeb. Jsme MŠ a příděl do FKSP nemáme tak velký, snažíme se, aby všichni zaměstnanci měli možnost na čerpání z fondu, přispíváme pouze na penzijní připojištění, obědy a jubilea. Myslíte, že je to tak dostačující? Já bych to nechala, jak to máme, ale paní ředitelka chce čerpání rozšířit o vstupenky na kulturní akce, abychom to "zastoupení" jak sociální, tak kulturní měli. Dále nám spoluautorka tvrdila, že když má někdo jubileum, můžeme mu dar k jubileu dát kdykoliv během úč.roku. Na jiném školení nám zase tvrdili, že k jubileu dar můžeme poskytnout pouze v tom měsíci, na které se jubileum vztahuje. Tak jsem z toho čerpání fondu pěkně otrávená...... Prosím, jak to máte vy? Děkuji
Miruna
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: čerpání FKSP

Příspěvekod skolka » pon 30. lis 2020 14:14:05

Dobrý den, no já jsem na tom stejně s tím, že každý školitel vykládá vyhlášku jinak-a stále nevím jak je to možné...:(((( Napřed jsem se řídila dle paní Zdenkové, ale ta nebyla ochotná třeba poradit po mailu, i když to nabízela, tak letos jsem byla na panu Sikorovi a ... spoustu věcí vidí jinak, ale zase dokáže odepsat. Takže to asi závisí pak na kontrole:( (zatím jsem žádnou na FKSP nezažila-a jak mi něco může napadnout, když ve vyhlášce není nic konkrétního).
Jsme MŠ a máme jen obědy, rekreaci, jubilea a Den učitelů. U jubilea se také řídím že vyplatit v tom měsíci.
Vždy se raději řídit tím, dělat vše co nejjednodušeji....se vstupenkami nevím jak, musí být faktura...zaměstnanci si začnou vymýšlet a tomu se raději vyhnout.
M.
skolka
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: čerpání FKSP

Příspěvekod Miruna » úte 01. pro 2020 13:40:18

Děkuji moc za odpověď. Uklidnila jste mě. :)
Miruna
Miruna
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: čerpání FKSP

Příspěvekod Jitka29 » stř 13. led 2021 13:16:29

Dobrý den,
mám dotaz, zda jste někdo pořizoval z FKSP židle (jakékoliv) třeba do kanceláří, kabinetů? Vím, že je to standardní vybavení, ale v příručce FKSP ve školách je uvedeno, že lze pokud to je nadstandardní ergonomická polohovací židle,no takže si nejsem úplně jistá:(.
Taktéž varné konvice zde uvádějí, že to je již standard a tudíž bychom měli z rozpočtu, chtěli jsme zakoupit do kabinetů, ale teď mám zase brouka v hlavě.
děkuji za zkušenosti a radu
Jitka29
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. říj 2011 13:20:06


Zpět na Benefity

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků