Průměr na dovolenou a proplácení přespočetných hodin

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Průměr na dovolenou a proplácení přespočetných hodin

Příspěvekod ulina » pát 05. dub 2024 11:14:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli tady někdo ze školy zpracovává mzdy v PERM od firmy KVASAR. Jde mi o to, jakým pod jakým kódem zadáváte odměny. S programem začínám a předchůdkyně vždy používala 1511 Odměny, 1540 Mimořádné odměny. Při tomto zadání se odměna rozpočítá do 3 měsíců. Pokud tedy ředitel vyplatí zaměstnancům v červnu a v listopadu vyšší odměny, navýší to následně značně průměr, tzn. v červenci na dovolené, dále na náhrady za překážky v práci,
za přespočetné hodiny atd. Stejná situace je i u odměny ředitelů, kterou dostávají také v červnu a v listopadu, tzn. v době čerpání dovolené v červenci a v srpnu je vysoký průměr. V programu jsem zjistila ještě možnost zadání 1552 Pololetní odměny (odměna se rozpočítá do 2 čtvrtletí) a Roční (rozpočítaná do 4 čtvrtletí). Můžete mi poradit, jak zadáváte vy? Nechci nikoho poškodit, ale ani zadávat chybně. Nevím, co kontroly na toto téma. Budu ráda za každou odpověď :bye:
ulina
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 16. zář 2009 12:07:33

Re: Průměr na dovolenou a proplácení přespočetných hodin

Příspěvekod agata » pon 08. dub 2024 11:43:29

Dobrý den,

dělám v PERMu a vždy jsem se ptala, zda to jsou měsíční či pololetní odměny, podle toho zvolila položku 1510 nebo 1550. U ředitelů je to jednoduché - má to napsané na rozhodnutí o přiznání odměny. U nás ve škole se přešlo na pololetní systém odměn - červen a listopad. No a uvidíme, jak to letos vůbec s odměnama vyjde :-(
agata
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 21. dub 2020 10:10:27

Re: Průměr na dovolenou a proplácení přespočetných hodin

Příspěvekod ulina » úte 09. dub 2024 14:20:38

Děkuji za odpověď, podívám se, jak to mají ředitelé v rozhodnutí. A s těmi odměnami v letošním roce to bude u nepedagogických pracovníků hodně slabé.
ulina
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 16. zář 2009 12:07:33


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků