Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod skolicka » úte 23. kvě 2023 7:51:43

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, pracuji ve škole a právě jsem ukončila mateřskou dovolenou a začala čerpat řádnou dovolenou, kterou mám vypočítanou do 20.6., ale rodičovská mi začíná až od 1.7., co bude těch 10 dnů? Mám se někde přihlašovat, nebo jak to mají v práci udělat, když je tam týdenní mezera?

Moc děkuji za odpověď.
skolicka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. led 2023 13:58:16

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod witty » úte 23. kvě 2023 8:15:33

A proč vám rodičovská dovolená (tj. omluvené volno, o které si požádáte u zaměstnavatele) začíná až 1.7.? O tomto datu rozhodujete sama, takže požádejte od 21.6.
Možná zaměňujete rodičovskou dovolenou v práci a rodičovský příspěvek vyplácený úřadem práce, to jsou dvě odlišné věci, které nemusí běžet současně.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod skolicka » úte 23. kvě 2023 8:22:34

Byla jsem na ÚP a tam mi paní poradila, že bych si to měla napsat až od 1., i když jsem tam měla původně 21.6.
Myslela jsem si, že to musí spolu sedět, co nahlásím do formuláře, to musí být i v práci. Takže mám účetní nahlásit od 21.6. a ve formuláři na příspěvek RD mohu nechat 1.7.?
skolicka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. led 2023 13:58:16

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod skolicka » úte 23. kvě 2023 8:30:04

Takže i konec RD v práci si můžu přizpůsobit jak budu chtít (do 3 let dítěte) a přitom ještě můžu pobírat, nebo už nepobírat rodičovský příspěvek?
skolicka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. led 2023 13:58:16

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod witty » úte 23. kvě 2023 15:17:55

S paní na ÚP řešíte, od kdy a v jaké výši budete pobírat rodičovský příspěvek (během jeho pobírání můžete klidně pracovat, takže s volnem v práci nemá příspěvek nic společného).
V práci řešíte, jak omluvit dobu nepřítomnosti. První půlrok MD jste omluvila "papírem od lékaře", následně jste zřejmě požádala o dovolenou a po jejím konci buď nastoupíte do práce, nebo musíte žádat o další volno (rodičovskou dovolenou).
Tyhle dvě věci nemají nic společného.
Např. rodičák si můžete rozvrhnout na dva roky a v práci požádat o rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte, tzn. pak nějakou dobu budete bez příjmu.
Nebo můžete při rodičáku pracovat, pokud vám dítě bude někdo hlídat (neznám přesně ty podmínky, ale dítě nemůže být denně ve školce, jeslích). Je možné žádat rodičovskou dovolenou jen na dva roky a pak jít do práce, i když máte rodičovský příspěvek do tří let.

Takže odpověď na vaše dvě otázky je ano.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod skolicka » stř 24. kvě 2023 7:53:04

Moc moc děkuji za všechny odpovědi! :)
skolicka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. led 2023 13:58:16

Re: Mezera mezi řádnou dovolenou a RD

Příspěvekod refi » pát 26. kvě 2023 8:17:22

skolicka píše:Byla jsem na ÚP a tam mi paní poradila, že bych si to měla napsat až od 1., i když jsem tam měla původně 21.6.
Myslela jsem si, že to musí spolu sedět, co nahlásím do formuláře, to musí být i v práci. Takže mám účetní nahlásit od 21.6. a ve formuláři na příspěvek RD mohu nechat 1.7.?


nějak nerozumím tomu, co vám ta paní na ÚP poradila. rodičovský příspěvek přece navazuje na konec peněžité pomoci v mateřství, neměla by tam být žádná prodleva. dovolená v práci jede úplně na vedlejší koleji a čerpáte ji (pokud máte nárok) souběžně s již pobíraným rodičovským příspěvkem.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků