dovolená nepedagogové a prázdniny

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

dovolená nepedagogové a prázdniny

Příspěvekod zu2008 » pát 22. črc 2016 10:57:26

Milé kolegyně, obracím se na Vás s prosbou o Váš názor. V malé škole, kterou zpracovávám externě jsem narazila na problém dovolené nepedagogických pracovníků
o prázdninách . Všichni mají 25 dnů dovolené, kterou čerpají od 18. 7. do 19. 8. 2016.Nastoupí do práce 25. 8. 2016. Chybí jim 3 dny. A co volno mezi vánočními svátky?
Tam jsou také 4 dny a dovolená už není. Ve škole se již několik let tento stav bere jako překážka v práci ze strany zaměstnavatele. Tj. propláci se 100%. Je to OK.
Jak je to u Vás. Snad někdo zareaguje.
Díky ZU
zu2008
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:47:13

Re: dovolená nepedagogové a prázdniny

Příspěvekod refi » pát 22. črc 2016 13:27:11

rozumím tomu dobře, že se jim nařídí čerpat dovolená pouze o prázdninách jako pedagogům??? jestli to tak teda je, tak jim asi dělají účto atd. externisti a jedná se tedy o uklízečky, možná kuchařky, školník atd? nesetkala jsem se s tím, ale je to teda dost autokratické, takhle nařídit vyčerpání celého nároku na dovolenou :gmad:
nicméně pokud to tak mají a nemají žádnou práci, kterou by jim mohli přidělit v dobách, kdy už jim nestačí dovolená, tak potom to asi jinak řešit nejde, než jako překážku na straně zaměstnavatele s náhradou mzdy. ale standardní to rozhodně není a to jsem ve styku s mnoha a mnoha školami, i malými. tam to nařídí právě například o vánocích všem, aby se nemuselo ve škole topit, ale zbytek roku je už v pohodě.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dovolená nepedagogové a prázdniny

Příspěvekod nono » pát 22. črc 2016 15:32:15

to tedy koukám.....
dělám ve škole již několik let, ale s takovým postupem jsem se ještě nesetkala
Podle mne (jak se to dělá u nás) v létě čerpají cca 20 - 22 dní a těch 5 nebo 3 dny mají
na volné dny v prosinci. Pokud nemají již dovolenou (mají vyčerpáno) jdou do práce.
Práce je ve škole vždy - uklizečky uklízejí a nebo dělají i jiné práce, které jsou zrovna potřeba.
Kuchařky mají také dost práce v kuchyni - úklid (sanitárka) atd. atd. A školník ??? ten u nás nestíhá, takže
pro něj tu máme práce !!!!
Ve škole je stále co vylepšovat....
Že by byli doma a brali průměr - překážka na straně zaměstnavatele..... TO SNAD NÉÉÉ :crazy: :?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků