pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod Hanílek » úte 29. zář 2015 14:56:34

Milé radílky, prosím o radu, jak se od doby kdy vyplácí OSSZ nemocenskou , praktikuje ušlá mzda ? Na OSSZ mi řekli, že oni hlásí pouze pojišťovně a jak to vykazuje organizace? Moc děkuji.
Hanílek
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 16. kvě 2012 13:00:01

Re: pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod refi » stř 30. zář 2015 9:00:33

z dotazu jsem nevyrozuměla, zda to myslíte z pohledu účetního nebo mzdového. pokud se ptáte jako mzdová účetní, tak jsou k ušlé mzdě dva přístupy:
1) vyplácí organizace každý měsíc, případně např. čtvrtletně, a buď průběžně nebo po ukončení nemoci nárokuje ušlou mzdu po Kooperativě nebo České pojišťovně, záleží komu posílá organizace zákonné pojištění
2) organizace nevyplácí nic a pouze zasílá podklady o výši ušlé mzdy Koop. nebo ČP a ta se sama vypořádá se zaměstnancem
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod Hanílek » stř 30. zář 2015 12:18:11

Dobrý den, děkuji moc za vysvětlení, pochopila jste přesně, o co mi šlo. Na OSSZ mi řekli, že mi sdělovat výši nemocenské nebudou, že budou komunikovat s pojišťovnou, takže mě šlo prakticky o to, jak to vyřídím za těch 14 dní DPN .Ale potřebovala bych ještě vědět, zda se to má vykázat ve mzdovém listě. Protože se jedná o paní, která k nám nastoupila 1.září a 2.zaří si udělala PÚ, který ji bohužel musíme uznat a šla marodit. U předešlých zaměstnavatelů jsme si ji zjistili a dověděli se, že takto přežívá celou pracovní kariéru, že žije s nemocenských a pojistek, takže mě děsilo to, že ji budu muset doplácet a ona může marodit kdoví jak dlouho a já bych tu sumu táhla na pohledávkách do doby, než skončí PN.Takže ještě jednou dík
Hanílek
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 16. kvě 2012 13:00:01

Re: pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod refi » stř 30. zář 2015 12:23:04

na mzdovém listě se to objeví pouze pokud budete vyplácet vy, jinak budete pouze vypočítávat ušlou mzdu a necháte vše na pojišťovně.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod Hanílek » čtv 01. říj 2015 8:07:38

Děkuji mnohokrát.
Hanílek
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 16. kvě 2012 13:00:01

Re: pracovní úraz - náhrady za ušlou mzdu

Příspěvekod tako » pon 05. říj 2015 7:18:08

refi píše:z dotazu jsem nevyrozuměla, zda to myslíte z pohledu účetního nebo mzdového. pokud se ptáte jako mzdová účetní, tak jsou k ušlé mzdě dva přístupy:
1) vyplácí organizace každý měsíc, případně např. čtvrtletně, a buď průběžně nebo po ukončení nemoci nárokuje ušlou mzdu po Kooperativě nebo České pojišťovně, záleží komu posílá organizace zákonné pojištění
2) organizace nevyplácí nic a pouze zasílá podklady o výši ušlé mzdy Koop. nebo ČP a ta se sama vypořádá se zaměstnancem


Dobrý den,
prosím ještě jednou o ujasnění vyplácení náhrady za ušlou mzdu. Mám trochu problém s OSSZ, také mi nejsou schopni zaslat výši vyplacených dávek.
Co znamená v praxi bod č. 2 , že organizace nevyplácí nic a zasílá podklady Kooperativě - můžete mi to objasnit ? Děkuji moc za odpověď, spěchá!!
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron