Čerpání dovolené a změna úvazku

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Čerpání dovolené a změna úvazku

Příspěvekod tako » úte 08. črc 2014 21:49:28

Zdravím a prosím o názor...
Vrací se mi paní učitelka po několika mateřských a rodičovských do práce. Dohodli jsme se, že bude nejprve čerpat starou dovolenou - má ještě 30 dnů z minula, letošní výměra 40 dnů. Sama si požádala o zkrácený úvazek a já jsme se s ní domluvila, že těch třicet bude čerpat ještě plným úvazkem a těch letošních čtyřicet už zkráceným. Takže tedy vlastně nastoupila do práce a hned čerpá dovolenou už teď a když vyčerpá těch 30 dnů (do 11.7.)tak má hned změnu smlouvy - zkrácený úvazek a čerpá dle domluveného zkráceného úvazku. Přišlo mi to logické, když začne fakticky pracovat až v září, byť je ta výměra 40 dnů za celý kalendářní rok. Ale teď začínám pochybovat, zda je to správně.
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48

Re: Čerpání dovolené a změna úvazku

Příspěvekod fany » stř 09. črc 2014 6:58:35

Záleží na tom, do kolika dnů bude rozvržen zkrácený úvazek....jestli do 5 dnů, tak paní náleží plná výměra dovolená. Pokud třeba do 4 dnů, tak stejně se jí bude počítat 6/12 ze 40 dnů a 6/12 ze 32 dnů, poněvadž ke změně úvazku došlo v červenci. Možná u ní dojde i ke krácení dovolené z důvodu čerpání RD ( za 100 pracovních dnů 1/12 a za každých dalších 21 dnů další dvanáctiny ) :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Čerpání dovolené a změna úvazku

Příspěvekod witty » stř 09. črc 2014 9:16:41

To vaše rozvržení mi přijde logické a tak nějak "spravedlivé", pokud je domluveno čerpání předem.
U nás by asi dali učitelce max. starou dovolenou a novou by hrnula před sebou tak dlouho, než by jí postupně vyčerpala o vedlejších prázdninách, kdy mají ostatní učitelé většinou studijní volno.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků