Krácení příplatků

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Krácení příplatků

Příspěvekod wwery » úte 01. črc 2014 8:50:54

Milé radilky. Jsem tady opět s otázkou :P Krátí se všechny příplatky k platu v době čerpání dovolené? Převzala jsem agendu a někteří zaměstnanci mají v programu zadané krácení a někteří nemají. Jedná se o příplatky - za vedení, osobní příplatek, třídnictví a zvláštní příplatky. Poradí někdo, prosím.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod nono » úte 01. črc 2014 11:03:21

Nevím přesně jak to u Vás máte....
Pokud zaměstnanci nezměníte platový výměr (na kterém má příplatky a osobní ohodnocení) nemůžete mu nic krátit.
Možná Vás mate to, že při čerpání řádné dovolené je vyplacen tarif pouze za odpracované hodiny a s tím souvisí i výplata
osobního příplatku, příplatku za vedení, třídnictví... atd. Nemá to zaměstnanec na výplatní pásce v plné výši, ale v poměru
k odpracovaným hodinám. Tyto příplatky jsou ale obsaženy v průměru, kterým mu proplácíte řádnou dovolenou. Takže
ve většině případů by zaměstnanec neměl mít méně na výplatní pásce, jako kdyby odpracoval celý měsíc.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod witty » úte 01. črc 2014 13:30:39

Jak píše nono: trvalé složky platu uvedené na platovém výměru se při nepřítomnosti vyplácejí jen v za skutečně odpracované hodiny(dny), např. pokud měl zaměstnanec 30.6.2014 dovolenou, dostane z trvalých složek platu jen 20/21 a za jeden den náhradu placenou průměrem. Tento průměr se vytváří (nebo měl by) z trvalých složek + případných dalších složek platu, třeba odměn. Nevím jaký máte program a jak je vše nastaveno, ale chtělo by to "vyladit" tak, aby se mzda a příplatky vyplácely jen za odpracovanou dobu.
Mrkněte do vnitřního platového předpisu, jestli se tam krácení nějak neřeší, jestli tam nejsou např. podmínky pro výplatu osobního příplatku v závislosti na odpracované době?? Ještě jsem se s něčím takovým nesetkala a zvláštní je, že to má každý zadáno jinak, jak píšete.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod wwery » úte 01. črc 2014 13:47:53

Máme Avensio od Alfa Software. Po bližším prostudování to vypadá, že to krátí automaticky, ale zmátlo mě, že je tam kolonka, ve které se dá zatrhnout krácený a to někdo má zatržené a někdo ne. Tak nevím k čemu to tam vlastně je. Každopádně děkuji za odpovědi. Raději to ještě pořádně projdu, aby bylo vše pokráceno, pokud bude čerpána dovolená.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod witty » stř 02. črc 2014 8:00:22

Třeba něco dohledáte v nápovědě k programu, aspoň Vema má u každé položky nápovědu, vysvětlivky, jak a co zadat a jak to potom funguje. S Avensiem Vám bohužel neporadím.
Je možné, že si tu kolonku s funkcí (ne)krácení vyžádali uživatelé odměňující podle jiných pravidel než my ze "státního sektoru" ;)
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod wwery » stř 02. črc 2014 11:31:44

Witty děkuji moc. S programem se teprve seznamuji, ale asi to bude tak jak píšete. Bohužel ani nemají žádné školení, tak to musím zkoušet a nebo zjišťovat v nápovědách. Zatím jsem, ale nenašla rozdíl mezi zaškrtnutým a nezaškrtnutým. :lol: Je toho nového moc najednou a díky radám tady na fóru je člověk hned jistější.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Krácení příplatků

Příspěvekod babka » čtv 10. črc 2014 17:51:57

Ahoj, mám Avensio a u všech má být zaškrtnuté krácení. :)
babka
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03. črc 2013 20:30:48


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků