Prům.přepočtený stav

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Prům.přepočtený stav

Příspěvekod Jarca » pon 02. led 2012 14:21:51

Zdravím všechny radilky a radiláky a do nového roku jim přeji vše dobré. prosím o radu: 1)jak počítáte roční prům.přepočtený stav pracovníků a za 2)jak naložíte s pracovníkem, který má např. 2 celé měsíce nemocenskou - počítáte jej tam nebo ne???

Děkuji jaru :)
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: Prům.přepočtený stav

Příspěvekod refi » pon 02. led 2012 15:10:42

nemocenská se do evidenčního počtu počítá, ale můžete tím pádem překročit limit pracovníků o jeho případný zástup.

roční průměrný přepočtený stav mi počítá vema, ale je to totéž co měsíční, jen za delší období. tzn. musíte počítat každého pracovníka podle délky jeho úvazku a počtu dnů, po které byl zaměstnán, vyjma peněžité pomoci v mateřství a rodičovské dovolené.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Prům.přepočtený stav

Příspěvekod Neználek » úte 03. led 2012 8:59:08

Dobrý den,
domnívala jsem se, že zaměstnanec v pracovní neschopnosti se nám do evidenčního počtu nepočítá, alespoň mi to tak sdělila moje předchůdkyně. Tzn. pokud mi pracovnice otěhotní a má rizikové těhotenství a od počátku je v prac. neschopnosti, bere se mi celá doba než nastoupí na PPM jako že ji mám ve stavu? To se pak stále divím na ty počty, co mi vycházejí. Ale když mi onemocní kuchařka, tak za ní musím vzít náhradu, přece se nepřestane vařit? A pak jsme napadáni co do počtu přepočtených pracovníků. Opravdu to tak je? Prosím moc odpověď.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Prům.přepočtený stav

Příspěvekod refi » úte 03. led 2012 9:36:39

je to jak píšete, zaměstnanec na nemocenské opravdu je stále v evidenčním počtu. a zástup za něj taky. ale o tento zástup je možno limit pracovníků překročit, musíte to ale umět vždy zdůvodnit. nám volá každoročně zřizovatel po odeslání p1-04 za celý rok, proč máme překročený limit. vždy pošlu písemně, že jde o zástupy za nemoc, protože si to takto sleduji v průběhu roku. a to jim stačí.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Prům.přepočtený stav

Příspěvekod Jarca » úte 03. led 2012 16:12:32

Děvčátka a ten výše popsaný přepočtený stav počítáte pořád stejně - mám na mysli i pro kraj,statistiku ai na povinný podíl ?Jaru
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: Prům.přepočtený stav

Příspěvekod marmart » stř 11. led 2012 15:07:31

Vždy hlídám, jak to kdo chce vykazovat dle jeho vysvětlivek. Rozhodně by ale mělo povětšinou platit, že přepočtený počet je shodný s přepočteným počtem pro výkaz P-104. Některé výkazy ale mají svůj styl počítání a proto je třeba pročít řádně ty vysvětlivky.

V každém příadě je nemocný člověk stále ve stavu. Ve stavu není jen žena na MD anebo na RD. Pokud ale čerpá dovolenou na zotavenou mezi MD a RD, tak je za tyto dny třeba ji také zahrnout do stavu.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků