Samostudim x dovolená

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Samostudim x dovolená

Příspěvekod ywetall » úte 04. říj 2011 14:38:24

k 28. záři u nás skončila učitelka. Já si ale do programu nezadala datum ukončení PPV a přečerpala jsem jí dovolenou, přičemž jí ale zůstalo ještě volno na samostudium... Dá se s tím něco dělat... Strhlo by se jí teďkon kvůli přečerpané dovolené 7 500 Kč...
ywetall
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 04. říj 2011 14:35:59

Re: Samostudim x dovolená

Příspěvekod nono » úte 04. říj 2011 21:30:09

já tomu dotazu nerozumím, jak jste ji neukončila pracovní poměr ???
Mám to chápat tak, že pracovnice byla u Vás v pracovním poměru a o prázdninách si vyčerpala 40 dní řádné dovolené a teď došlo náhle (neplánovaně) k rozvázání pracovního poměru ke dni 28.9.2011. Je logické, že musí vrátit peníze za vyčerpanou dovolenou (tedy placenou) na kterou nemá nárok - při ukončení prac.poměru ke dni 28.9.2011. My jsme měli také takový případ. Za měsíc září měl pracovník výplatu poníženou o tuto srážku. Je to vpořádku.
Samostudium bych do toho nepletla. Nikde není psáno, že musí pedagog vyčerpat všech 12 dní - záleží na řediteli školy. Většinou mají pedagogové dny samostudia za školní rok vyčerpané. Od září Vaší pracovnici nemohl vzniknout žádný nárok na deny samostudia (od 9/2011 na nový školní rok).
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Samostudim x dovolená

Příspěvekod ywetall » úte 04. říj 2011 21:56:59

No paní šla do důchodu... Věděla jsem to a přesto jsem jí zapomněla hlídat dovolenou... Teď mi jde o to, kdybych jí přes léta (do srpnové výplaty) dala místo 7 dní dovolené samostudium, vyčerpala by úplně dovolenou i samostudium a nemusela by vracet žádné peníze... Kdybych o jejím odchodu nevěděla bylo by to jiné, ale já to věděla a neohlídala jí kolik jí zbývá dovolené...
ywetall
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 04. říj 2011 14:35:59

Re: Samostudim x dovolená

Příspěvekod refi » stř 05. říj 2011 6:51:08

chápu, že jste jí neohlídala dostatečně nárok na dovolenou, nicméně tohle přece muselo paní učitelku a celé vedení, které dělá plán dovolené na prázdniny také napadnout, že nebude mít plný nárok, když v září končí. snad nejste jediná, kdo tam dovolené hlídá :roll: :-! studijní volno jí můžete dát jen za měsíc září, tzn. nemůžete použít celý roční nárok a z něj vzít část. tím pádem byste mohla použít max 1 den a to je ještě diskutabilní, když končí dříve než 30.9., ale budiž. takže tím byste si moc nepomohla.
zkuste dát dohromady hlavy s vedením a buď jí opravit čerpání dovolené v srpnu s tím, že pracovala (třeba dělala něco ve škole a domluvit se s ní, že ještě nějakou práci dodatečně udělá třeba doma), nebo jí dát třeba na odchodnou odměnu, kterou se jí částečně tato chyba vykompenzuje, anebo prostě vše srazit, jak píše nono.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Samostudim x dovolená

Příspěvekod ywetall » stř 05. říj 2011 7:15:35

Děkuji moc za rady :thumbs up:
ywetall
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 04. říj 2011 14:35:59


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků