Přesčasy a jejich placení

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Přesčasy a jejich placení

Příspěvekod marmart » pon 11. črc 2011 13:21:05

Posílám pár příkladů k placení přesčasů, které mi dnes přišly:

Přesčasová práce v příkladech.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Přesčasy a jejich placení

Příspěvekod DanaS » úte 27. zář 2011 6:58:17

Prosím o radu jak postupujete v případě kantora, který učí na zkrácený úvazek ve dnech Po,St.Čt a má jet na exkurzi se žáky ve dnech Út, St, Čt u zkrácených se nejedná o přesčasy, dá se vyměnit za pondělí nebo dopočítáváte do úvazku? děkuji za cenné zkušenosti.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Přesčasy a jejich placení

Příspěvekod ega » stř 12. říj 2011 9:01:35

Milé pamařky, prosím řekněte mi, jak se u učitelů dopočítává úvazek (při přesčasu u kratšího úvazku)? Já vím, že vám to Vema spočítá, ale vy určitě některá znáte i ruční výpočet, ten vzoreček. Konkrétně učitelka v ZUŠ má normálně úvazek 15 z 23, tj. 0,652, v září navíc odsuplovala 4 hodiny. Kam se tyto hodiny přičtou, vynásobí, vydělí? Chce to ode mě vysvětlit, ale já jen zpracovávám podklady pro mzdovku, výplata je hotová, asi je správně, ale já se smažím v nevědomosti.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Přesčasy a jejich placení

Příspěvekod sonajda » stř 12. říj 2011 9:13:56

Přesčasem je jen práce nad plný úvazek.... při zkráceném úvazku je zaměstnanci práce odvedená nad stanocený úvazek proplácena jako hodiny do úvazku, takže bez přesčasového příplatku!!!
Přesčasová práce při zkráceném úvazku je jen ta, kterou zaměstnanec odpracuje v jednom týdnu nad plný úvazek ( tzn. když má úvazek 15 a odsuplovala by 10hodin v jednom jediném týdnu.... bude mít zaplaceno 8hodin do úvazku a 2hodiny přesčasové.... vždy se to posuzuje po týdnech!!!)
Takže na výplatce by měla mít viditelný počet odpracovaných hodin, který by měl být právě o ty 4hodiny do úvazku vyšší, než když pracuje bez suplování. Nevím, jaký máte mzdový program, ale určitě to tam musí být.... Kontrolou by měl být taky hrubý příjem na výplatce, který je vyšší, než je uvedeno v platovém výměru... Předpokládám, že když by nečerpala žádnou dovolenou nebo náhradu, takže hrubá mzda = platový výměr. Zkuste se na to mrknout.... snad jsem to napsala dost srozumitelně :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Přesčasy a jejich placení

Příspěvekod ega » stř 12. říj 2011 13:08:46

Sonajdo, děkuju, že jste se ujala odpovědi. O tom, že přesčas u učitelů s kratším úvazkem není ten pravý přesčas, to vím; že se jen dopočítá úvazek, to také; ale nevěděla jsem, že je to posuzováno vždy v jednom týdnu. Nám zpracovávají mzdy ve Vemě a na výplatní pásce u těchto kratších úvazků jsou už uvedené celkové odpracované hodiny v tom měsíci. Takže jsem se teď už dopočítala-dopracovala ke stejnému výsledku. Vema to asi spočítá někde "uvnitř"... (Brzy to budu vědět, protože od ledna začnu zpracovávat mzdy já. Mám z toho už teď špatné spaní :? )
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků