Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 9:13:02

Chodím si přivydělávat a mám sepsanou pracovní smlouvu - dohodu na roční sumu 20 000 Kc. Tuto sumu za rok nepřekročím. Jsem placena na hodinu (sumu nevim), ne úkolem.
Chtěla bych se zeptat, jak je možné, že za listopad mi vyšla jiná hodinová sazba než za prosinec? Konkrétně
listopad 20 hodin = 1267 Kč 1267/20 = 63,35 Kč/hod
prosinec 11,5 hodiny = 638 Kč 638/11,5= 55,... Kč/hod

Může mi prosím někdo vysvětlit - nejsem z této oblasti, jak to, že každý měsíc nemám stejnou sumu na hodinu? :x
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod sonajda » pon 17. led 2011 9:54:29

Vysvětlení mám takové, že v prosinci Vám asi dopočítali mzdu tak, abyste nepřekročila roční sumu dohody, tj.20000,- :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 10:04:51

Ale já v roce 2010 byla pouze v tom prosinci, jinak jsem nebyla ?! A jak píšu, tu roční sumu 20 000 rozhodne nepřekročím, protože mesicne si privydelam tak 1500 Kc max....
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod refi » pon 17. led 2011 10:54:31

přiznám se, že nerozumím příliš dotazu. za prvé bych potřebovala vědět, o jakou dohodu se jednalo, zda s limitem 150 hodin na rok (dohoda o provedení práce) nebo dohoda o provedení činnosti.
na samém začátku je špatně to, že se nesjednala sazba na hodinu ale pouze limit na finance, přitom limity hodin se musí sledovat u obou dohod, jen u dpč je to mnohem volnější (limit 20 h týdně při 40 h týdenní pracovní době).

a jak jste to měla v jiných měsících? rozdíl vidíte v prosinci oproti listopadu, ale co ostatní měsíce?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 11:49:16

Jedná se o dohodu o provedení práce, předpokládáný rozsah práce činí 150 hod. Výše odměny zamestnance za provedení sjednaného prac. úkolu činí 20 000 Kč.
mám to tady, co ještě potřebujete prosím vědět?
Loni jsem byla pouze v listopadu a prosinci, jinak jsem v roce 2010 nepracovala u nich na tuto dohodu.
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod refi » pon 17. led 2011 11:53:49

aha, tak potom je opravdu rozdíl v hodinové sazbě zvláštní, pokud jste vykonávala v obou měsících stejnou práci. chtějte tedy vysvětlení po zaměstnavateli.
dostala jste výplatní lístky za tyto dva měsíce? a jak vám to zdanili? podepisovala jste u nich daňové prohlášení (ten růžový dvojlist)?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 12:02:38

refi píše:aha, tak potom je opravdu rozdíl v hodinové sazbě zvláštní, pokud jste vykonávala v obou měsících stejnou práci. chtějte tedy vysvětlení po zaměstnavateli.
dostala jste výplatní lístky za tyto dva měsíce? a jak vám to zdanili? podepisovala jste u nich daňové prohlášení (ten růžový dvojlist)?


Daji mi klasický výplatní sáček, kde je celková suma za odpracovaný měsíc na základě klasické papírové píchačky, kam si píšu příchody a odchody... Ten podepíšu (že jsem peniže převzala), takže pokud si sama nevedu odpracované hodiny, nemela bych takovou kontrolu. CO se týče růžového papíru, ten tam nepodepisuji, podepisuji ho pouze u mě v práci.
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod refi » pon 17. led 2011 12:23:04

rozumím, takže rozhodně je tady nakumulováno více chyb:
- při sjednání dohody nebyla určena hodinová sazba
- nemáte výplatní lístek
- rozdílná sazba na hodinu v listopadu a prosinci

doporučuji: chtějte především výplatní lístky za oba dva měsíce a také chtějte zdůvodnit rozdíl v těchto dvou výplatách. napadá mě ještě, že sazba mohla být stejná, jen vám neproplatili ten počet hodin, který tady uvádíte.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 12:24:48

refi píše:rozumím, takže rozhodně je tady nakumulováno více chyb:
- při sjednání dohody nebyla určena hodinová sazba
- nemáte výplatní lístek
- rozdílná sazba na hodinu v listopadu a prosinci

doporučuji: chtějte především výplatní lístky za oba dva měsíce a také chtějte zdůvodnit rozdíl v těchto dvou výplatách. napadá mě ještě, že sazba mohla být stejná, jen vám neproplatili ten počet hodin, který tady uvádíte.


Víte, když já bych nechtěla dělat problémy
- neměla jsem to nikdy tu hodinovou sazbu v té dohodě uvedenou, v jiných, předešlích rocích...
- výplatní lístky se tam brigádníkům, které z 90 % tvoří studenti, prostě nedávají, je to tou formou sáčků
- je to rodinný podnik, je možné, že přesto, že máme smlouvu, nám brigádníkům jdou penize z nějaké hromádky zisků a nic se za nás neplatí, přes to, že tu smlouvu máme a nejsme tam načerno???
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod refi » pon 17. led 2011 12:43:10

myslela jsem si, že to bude tak, jak píšete. v organizacích, které se tady vyskytují nejčastěji, tedy státní, by si takovéto věci nikdo nedovolil. soukromý sektor je holt kapitola sama pro sebe. jestli si nechcete dělat problémy, tak ale nikdy nezjistíte, v čem je vlastně problém a celé naše téma bylo jen takovým plácnutím do vody :bye:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » pon 17. led 2011 13:51:19

Uvidím, co další měsíc. Pak se ozvu a zeptám se. Děkuji Vám za ochotu. Nic Vás tedy nenapadá, kde je chyba? Na mzdy si "najímají agenturu", nemají vlastní mzdovou.
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » čtv 17. úno 2011 12:02:47

Tak se opět po měsíci ozývám a zase není shoda.
Teď jsem dostala 2499 Kč za 43 odpracovaných hodin, tj. 58 Kč/hod. :?
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod Gabriela Š. » úte 22. úno 2011 11:53:31

Můžu se zeptat, jestli ty částky, se kterými tu počítáte jsou hrubá mzda? Z toho co čtu, mi připadá, že počítáte jen s čistou vyplacenou částkou, kterou vysypete ze sáčku.
Jak píše refi, chtělo by to výplatní lístek - hrubou mzdu a vypočítanou daň.
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 12:38:23

Gabriela Š. píše:Můžu se zeptat, jestli ty částky, se kterými tu počítáte jsou hrubá mzda? Z toho co čtu, mi připadá, že počítáte jen s čistou vyplacenou částkou, kterou vysypete ze sáčku.
Jak píše refi, chtělo by to výplatní lístek - hrubou mzdu a vypočítanou daň.


Ano, je to vydělené - peníze ze sáčku /počtem hodin. Jak jsem psala výše, hodinovou sazbu neznám, jen na to období a to je ve smlouvě 20 000 Kč.
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Mzdová - můžete mi vysvětlit prosím?

Příspěvekod Gabriela Š. » úte 22. úno 2011 13:10:41

Nemůžete počítat hodinovou sazbu z čisté mzdy, vždycky musíte vycházet ze mzdy hrubé :)
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.

Další

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků