Čerpání náhradního volna za sobotu a neděli

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Čerpání náhradního volna za sobotu a neděli

Příspěvekod Jíťa » pon 26. črc 2010 12:56:15

Přeji všem hezký den,
chtěla jsem se zeptat, zda přísluší zaměstnanci příplatek za práci v sobotu a neděli, když bude odpracované hodiny čerpat jako náhradní volno v tomtéž měsíci.
Jak postupovat při výběru náhradního volna za svátek ( §115, odst. 1 ZP - vykázat a zaplatit práci v daný svátek + platit čerpání náhradního volna průměrem)?
Prosím, odpovězte někdo co nejdříve, věc spěchá. Díky. Jíťa
Jíťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. črc 2010 12:40:42

Re: Čerpání náhradního volna za sobotu a neděli

Příspěvekod witty » úte 03. srp 2010 13:47:45

Příplatek za sobotu a neděli bych dala, hodiny si vyčerpá po domluvě kdykoliv.

Zaměstnanec pracující ve svátek - zřejmě se jedná o člověka, kterému běžně ve státní svátek odpadá směna (ale považuje se za odpracovanou - např. účetní ve škole). V tom případě za hodiny práce ve svátek má BUĎ náhradní volno (takže si svátek jakoby přesune na jiný den), a NEBO 100% příplatek za práci ve svátek - za skutečně odpracované hodiny.
Příklad: jsem účetní odměňovaná měsíčním platem a potřebuji dodělat závěrku, takže jdu do práce i 5.-6. července, dejme tomu 7 hodin denně.
1. Chci náhradní volno (má přednost před příplatkem). Můj plat se nemění, ale mám 14 hodin náhradního volna a budu doufat, že si ho někdy vyberu. V době čerpání volna mi běží plat, jako když jsem v práci.
2. Chci příplatek za svátek - k běžnému platu dostanu příplatek ve výši průměrného platu za 14 hodin.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků